Moto2: Tech3 v roce 2010 s Takahashim a de Rosou

Francouzký tým oznámil složení svého nového týmu.
Klepněte pro větší obrázekFrancouzský soukromý tým Tech 3 včera oznámil složení svého nového týmu v třídě Moto2. V roce 2010 bude v jejich barvách závodit Ital Raffaele De Rosa a Japonec Yuki Takahashi.

Dvaadvacetiletý Ital De Rosa je jedním z velkých talentů světového šampionátu. V letošním roce byl týmovým kolegou Hiroshi Aoyamay v týmu Scot Honda, v závěru sezony se postavil na stupně vítězů v Austrálii a Valencii a zaslouženě získal ocenění v podobě Nováčka roku 2009.

Yuki Takahashi závodil v roce 2008 také v barvách týmu Scot Honda, kde vyhrál ve dvou závodech čtvrtlitrů. V letošním roce se objevil v několika závodech MotoGP a u Tech 3 bude jezdcem jejich nového motocyklu Moto2. Pro Francouze to není první zkušenost s japonským jezdcem, protože již v předchozích letech spolupracovali s Shinya Nakanem a Makoto Tamadou.

Dalším novým členem týmu Tech 3 Moto2 je Daniele Romagnoli, který působil v posledních dvou letech jako manažer týmu Jorge Lorenza u Fiat Yamahy. Romagnoli má velké zkušenosti z působení v MotoGP a bude šéfem týmu mechaniků Itala De Rosy.

Šefmechanikem Takahashiho týmu bude Gary Reynders, který má rovněž velké zkušenosti z MotoGP, kde v posledních letech řídil tým mechaniků Colina Edwardse a Jamese Toselanda.

První test absolvuje Raffaele de Rosa se svým týmem Moto2 devátého až desátého prosince. Japonec Takahashi pak o něco později začátkem roku 2010.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz