Moto2: Toni Elías testoval Gresiniho stroj Moto2

O své budoucnosti zatím Španěl nic konkrétního neuvedl.
Španělský závodník Toni Elías zatím své plány pro rok 2010 neoznámil, ale v úterý na okruhu ve Valencii testoval motocykl Gresini Moriwaki Moto2. Tuto šanci mu nabídnul Fausto Gresini a Elías ji s radostí využil, protože je v jeho týmu do konce listopadu stále pod smlouvou.

Toni Elías letos ukončil světový šampionát na sedmé pozici v celkovém hodnocení třídy MotoGP, ale to nemělo žádný vliv na jeho angažmá v týmu San Carlo Honda Gresini, kde se již nyní zabydluje dvojice Italů Marco Melandri a Marco Simoncelli. Jednou z možností by tak byla jeho účast v třídě Moto2, kde by mohl i nadále závodit v Gresiniho barvách.

Ve spolupráci s japonskou společností Moriwaki Gresini testoval tento týden motocykl Moto2 se zkušebním jezdcem Xavierem Simeonem, ale v úterý odpoledne jeho kvality prověřil ostřílený borec Toni Elías.

Ohledně své budoucnosti, Toni Elías uvedl: „Zatím není nic jasné, stále jednáme, ale s Gresiniho týmem mám smlouvu do konce listopadu.“ Dále pak Španěl pokračoval, když řekl několik postřehů z testu motocyklu třídy Moto2. „Fausto mi dal příležitost vyzkoušet si motocykl Moto2 v úterý a ve středu jen pro mou představu a Moriwaki. Opravdu jsem si to užil, motocykl je pomalejší než MotoGP, ale je to zábavné a byla to velmi dobrá zkušenost.“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz