Moto2: V dramatické kvalifikaci zvítězil Simone Corsi

Svou první pole position ve třídě Moto2 dnes vybojoval Simone Corsi. Druhé místo v kvalifikaci obsadil Pol Espargaro a třetí nejrychlejší byl Andrea Iannone.

Stejně jako jezdce třídy MotoGP, přivítala suchá trať i závodníky prostřední kubatury.  Ital Simone Corsi dnes s časem 1:54,343s vybojoval první pole position ve třídě Moto2. Na startu závodu Corsiho v první řadě doplní Španěl Pol Espargaro a Corsiho krajan Andrea Iannone. Espargaro na Corsiho ztratil 0,191s a Iannone 0,275s.

Na čtvrtou pozici se probojoval Ital Claudio Corti. Páté místo obsadil Jordi Torres, který se neúčastní všech závodů letošní sezóny. Ještě krátce před koncem kvalifikace se Torres držel na druhém místě, ale v zatáčce číslo 13 ho potkal pád, který pro něj znamenal předčasný konec účinkování v kvalifikaci. Šestý odstartuje Nicolas Terol.

Marc Márquez letos vybojoval už sedm pole position, ale dnešní kvalifikace mu nevyšla podle očekávání. Ve svém posledním rychlém kole si prožil slabší chvíli, když při nájezdu na cílovou rovinku začal jeho stroj nebezpečně tančit. Marc to však naštěstí ustál. Nicméně se musí smířit až se sedmým místem na startu zítřejšího závodu. Letos to bude teprve potřetí, co neuvidíme Marca Márqueze v první řadě.

Stejně jako Marc Márquez si start z třetí řady zajistili i dva Britové – Bradley Smith a Scott Redding. Top ten uzavírá Johann Zarco, který tak odstartuje ze čtvrté řady, kde mu budou dělat společnost Esteve Rabat a Mika Kallio.

Čtvrtému muži průběžného pořadí šampionátu, Lüthimu, se dnešní kvalifikace vůbec nevydařila. Upadl a nakonec obsadil až devatenácté místo.

Přestože už se jelo na suchu, trať zůstávala chladná a na špatnou přilnavost doplatilo několik jezdců. Kromě Torrese a Lüthiho upadli i Ratthapark Wilairot, Alex de Angelis, Alessandro Andreozzi, Tomoyoshi Koyama a jezdec jedoucí na divokou kartu – Alex Mariñelarena. Naštěstí nikdo z nich neutrpěl vážná zranění.