Moto2: V přerušeném závodě s dramatickým závěrem zvítězil Marc Márquez

V dramatickém závěru udržel Marc Márquez těsně za sebou Pola Espargara. Třetí místo obsadil Andrea Iannone. Závod byl přerušen kvůli oleji na trati.

Závod prostřední kubatury musel být přerušen kvůli oleji, který na trať vytekl z Reova motoru. Byla vyvěšena červená vlajka a ta část závodu, která už byla odjetá, posloužila jako „kvalifikace“ pro druhou část závodu. Na start druhé části závodu se jezdci postavili právě v tom pořadí, ve kterém dojeli v první části závodu. V první řadě druhé části závodu stáli Andrea Iannone, Marc Márquez a Pol Espargaro. V druhém závodě jezdci odjeli čtrnáct kol.

Po restartu si první pozici udržel Andrea Iannone. Marc Márquez zůstal na druhém místě, Pol Espargaro klesl na čtvrté, když ho předjel Esteve Rabat.

Na konci druhého kola závodu zažil nepříjemný okamžik Marc Márquez, když málem upadl. Následně ho na konci cílové rovinky předjel Esteve Rabat a poté i Pol Espargaro. Espargaro se brzy dostal i před Rabata.

Když zbývalo deset kol do cíle, začal Marc Márquez zrychlovat natolik, že předjel Rabata a začal stíhat i Espargara. Iannone jezdil na prvním místě a budoval si náskok. Espargaro se však na vedoucího Iannoneho brzy dotáhnul a Espargara zase dohnal Márquez. Chvíli klidně kroužili za sebou. Čtyři kola před cílem však začal boj. Espargaro předjel Iannoneho a po jeho vzoru to zopakoval i Marc Márquez.

Iannone přestal Márquezovi a Espargarovi stačit, takže už v boji o vítězství zůstávali pouze Marc a Polyccio. Márquez zajížděl velmi rychlá kola a dostal se před Espargara. V posledním okruhu probíhal velmi ostrý boj mezi těmito dvěma španělskými jezdci. Mnohokrát se vzájemně předjeli a občas to mezi nimi bylo velmi těsné, ale ke kolizi naštěstí nedošlo.

Z vítězství se radoval Marc Márquez, čímž si opět upevnil svou první pozici v průběžném pořadí šampionátu. Pol Espargaro dojel druhý a spolu se dvěma španělskými závodníky vystoupil na podium i Ital Andrea Iannone. Těsně pod pódiem skončil Mika Kallio a za ním následovali Rabat, Aegerter, Redding, Smith, Lüthi a top ten uzavřel Johann Zarco.

Ani v tomto závodě se bohužel jezdcům nevyhýbaly pády. V kačírku skončil Xavier Simeon, Yuki Takahashi, Elena Rossel a Simone Corsi. Nikdo naštěstí neutrpěl vážná zranění.