Moto2: V přerušeném závodě si zajistil vítězství Esteve Rabat

Závod Moto2 byl přerušen kvůli hromadné havárii. Zúčastnění jezdci by podle prvních zpráv měli být v pořádku. Po opakovaném pokusu o závod se na podiu ukázali Rabat, Espargaro a Lüthi.

Do devatenáctikolového závodu startovali z první řady Esteve Rabat, Thomas Lüthi a Pol Espargaro. A byl to právě Esteve Rabat, kdo se dostal do vedení. Pol Espargaro se posunul na druhou příčku. Třetí jezdil Thomas Lüthi. Po nevydařené kvalifikaci si výrazně polepšil Scott Redding – posunul se až na čtvrté místo.

Výše uvedené pořadí ovšem nic neznamenalo, protože ještě během prvního kola byl závod prostřední kubatury zastaven kvůli dramatickému hromadnému pádu. Nejprve upadl Axel Pons. Gino Rea se těsně vyhnul, ale poté do Ponsova ležícího stroje narazil jeden z jezdců a následně došlo k hromadné havárii. Do nehody se kromě Ponse zapletli i Ezequiel Iturrioz, Fadli Immammuddin, Zaqhwan Zaidi a Decha Kraisart. Kolize se naštěstí obešla bez vážnějších následků.

V 9:05 začal druhý pokus o start. Závod byl naplánován na 12 kol. Při restartu se jezdci seřadili podle pořadí, které si vyjeli v kvalifikaci. Marcel Schrotter vyrážel z pit lane. Po restartu se do vedení dostal Pol Espargaro. Opět došlo k pádu v prvním kole, ale naštěstí tato nehoda nebyla tak dramatická. Simeon i de Angelis odešli po svých.

Ve druhém kole se do vedení probojoval Esteve Rabat a za několik málo okamžiků musel Polyccio Espargaro přepustit i druhou pozici – tu po něm převzal Thomas Lüthi. Brzy si však pořadí opět prohodili.

Devět kol před cílem se odehrávaly další boje mezi Espargarem a Lüthim. O čtvrtou příčku se prali Aegerter, Nakagami a Kallio. Brzy poté se Aegerterovi podařilo dojet Espargara.

V době, kdy do závěru zbývalo sedm kol, Redding dojel šestého Nakagamiho a o okruh později neúspěšně zaútočil. Brzy následoval další pokus – ten už byl pro Reddinga úspěšný. Na pátého jezdce v pořadí už ovšem ztrácel několik vteřin.

V posledních kolech si Esteve Rabat udržoval náskok v čele. O druhou příčku se bojovalo mezi Espargarem a Lüthim. V úplném závěru se Espargarovi na druhé pozici podařilo poodjet, takže už Lüthi nezaútočil.

Z vítězství se radoval Esteve Rabat. Pol Espargaro dojel druhý. Thomas Lüthi získal poslední místo na stupních vítězů. Mika Kallio dojel těsně pod podiem. Jako pátý se do cíle dopravil Dominique Aegerter. Johann Zarco překonal Reddinga a dostal se tak na šestou pozici. Redding dojel až sedmý. Tím pádem se Reddingův náskok v čele šampionátu snížil na devět bodů. Takaaki Nakagami proťal cílovou čáru jako osmý. Desítku doplnili Jordi Torres a Julián Simón.