Moto2: Van den Goorbergh si vyzkoušel motocykl Moto2

Kromě Holanďana se na něm projeli také Parrish, Criville a Heidolf.
Bývalý holandský jezdec třídy MotoGP Jurgen van den Goorbergh dneska dostal příležitost si na okruhu v Assenu vyzkoušet a zajet několik kol v sedle motocyklu nové třídy mistrovství světa Moto2, která nahradí už od příštího ročníku světového šampionátu čtvrtlitrové motocykly.

Jurgen van den Goorbergh byl jedním ze čtyř bývalých jezdců světového šampionátu závodů Grand Prix, kteří si v době mezi volnými tréninky a kvalifikací na holandskou TT vyzkoušeli jízdu na motocyklu třídy Moto2 Honda Blusens BQR.

Ve světovém šampionátu bude mít svou premiéru tento 600ccm motocykl až v příštím roce, ale už letos s ním závodí v Národním mistrovství Španělska (CEV) jezdec Dani Rivas.

Před všemi fanoušky podél okruhu v Assenu si v sedle Hondy Blusens zajeli pár kol mimo Van den Goorbergha také bývalý jezdec třídy 500ccm Steve Parrish, bývalý mistr světa v královské kubatuře Alex Criville a bývalý jezdec čtvrtlitrové kubatury Dirk Heidolf.

Po skončení jízd s šestistovkou Moto2 Jurgen van den Goorbergh uvedl: „Tento stroj už je opravdu dobrý a je tak trochu jako motocykl MotoGP. Zvuk jaký vydává je fantastický a myslím, že si tyto závody budou diváci užívat. Nemyslím, že by jezdci 250ccm motocyklů měli nějaký problém si na něho zvyknout, protože to není tak velký přechod jak na motocykly MotoGP a řízení má jemnější.“