Moto2: Ve francouzské kvalifikaci se dařilo Lüthimu

Thomas Lüthi je nejrychlejším mužem francouzské kvalifikace. Za Švýcarem skončil Španěl Alex Rins a dále se umístil Ital Lorenzo Baldassarri.

Thomas Lüthi se díky času 1:36,947 kvalifikoval na první místo. Jedná se o nový kvalifikační rekord. Švýcarovi se v Le Mans daří. Před jedenácti lety zde vybojoval své první vítězství kariéry. Tehdy jezdil kategorii 125 ccm. Z výhry se zde Lüthi radoval i loni. Celkově má Lüthi z Le Mans čtyři vítězství (dvě z Moto2 a dvě ze stopětadvacítek). Letos Thomas zatím zvítězil v Kataru, takže stejně jako v případě Moto3 a MotoGP, i kvalifikaci prostřední kubatury ovládl jezdec, který zvítězil v prvním závodě letošní sezóny.

Spolu s Lüthim budou v první řadě stát i Alex Rins a Lorenzo Baldassarri. Rins za Lüthim zaostal o 52 tisícin a Baldassarri o 0,223 s.

Simone Corsi si v dnešní kvalifikaci zajistil start z čtvrté pozice. Domácí Johann Zarco, který poprvé jede před domácím publikem jako šampion, v závěru kvalifikace upadl. Jeho stroj si docela zajezdil i bez jezdce, ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Druhou řadu doplní Franco Morbidelli.

Sedmý čas dnes zajel Takaaki Nakagami. Jonas Folger, který od příštího roku přestupuje do MotoGP, trávil závěrečné chvíle dnešní kvalifikace v boxech a vyčkával, jak dopadne. Jeho nejrychlejší kolo nakonec stačilo na osmé místo. Folger měl během kvalifikace pád, ale naštěstí se mu nic nestalo a později se dokonce ještě dokázal vrátit na trať. Spolu s Japoncem a Němcem se ve třetí řadě objeví i Brit Sam Lowes.

Elitní desítku uzavřel poloviční bratr Valentina Rossiho – Luca Marini. Za osmnáctiletým Italem skončil Axel Pons a ze čtvrté řady vyrazí i Marcel Schrötter.

Celkem patnáct závodníků se vešlo do jedné vteřiny. Prvním, kdo to nedokázal, je Alex Márquez na šestnácté pozici.

Kromě Zarca a Folgera skončil na zemi i Miguel Oliveira. I Portugalec je v pořádku.

Závod Moto2 startuje zítra ve 12:20.