Moto2: Ve Valencii bude pro Pons Kalex testovat Gadea

Po Valencii plánuje Sito Pons další test na polovinu prosince.
Ve středu zahájí jezdci a týmy světového šampionátu silničních motocyklů plánovaný dvoudenní test nové kubatury Moto2 na španělském okruhu Ricardo Torma ve Valencii.

Pro tým Pons Kalex je tento test v pořadí druhý. Poprvé svůj prototyp vyzkoušeli v pozávodním testu začátkem listopadu. Na dalším vývoji motocyklu pak pracovali v Německu, aby se nyní do Valencie vrátili a spolu s Axelem Ponsem a Sergio Gadeou získali další porci důležitých dat.

Axel Pons sice před dvěma týdny absolvoval operaci, ale nyní už je připravený podrobit svůj motocykl další zatěžkávací zkoušce. Testu se spolu s ním zúčastní další Španěl Sergio Gadea, který na motocyklu Moto2 pojede poprvé a pokud si povede dobře je docela možné, že v příštím roce bude Ponsovým týmovým kolegou.

Šéf týmu Sito Pons k prosincovému testu uvedl: „I když to vypadá, že je zimní období dlouhé, začátek sezony tu bude velmi brzy. Když pracujete na motocyklu pro novou třídu je velmi důležité mít prototyp, který lze vyvíjet rychle a nejlepším možným způsobem.“

„V tomto směru odvádí Kalex skvělou práci na mimořádné technologické úrovni. Test ve Valencii bude dalším krokem v tomto procesu a jsme přesvědčeni, že tam můžeme získat některé velmi dobré výsledky,“ dodal závěrem Sito Pons, jenž před koncem roku plánuje ještě jeden dvoudenní test.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz