Moto2: Z další výhry v řadě se těší Oliveira, Morbidelli je šampionem

Na podium se v Malajsii dostali Oliveira, Binder a Morbidelli. Vzhledem k tomu, že Lüthi kvůli zranění nenastoupil do závodu, bylo už před startem jisté, že Morbidelli je letošním šampionem.
Moto2: Z další výhry v řadě se těší Oliveira, Morbidelli je šampionem

Do závodu prostřední třídy se z prvního místa vydával Franco Morbidelli. Thomas Lüthi, který měl včera velmi nepříjemný pád, nakonec nemohl do závodu nastoupit kvůli zranění nohy, což znamená, že o titulu v Moto2 je již rozhodnuto. Nikdo jiný nemůže Morbidelliho překonat, takže Ital již nyní slaví titul. Do závodu v Malajsii nenastoupili jezdci týmu Kiefer Racing, protože šéf týmu – Stefan Kiefer – zemřel těsně před zahájením závodního víkendu v Malajsii.

Z první řady kromě Morbidelliho jeli i Oliveira a Quartararo. Po startu se vedení ujal Oliveira. Brzy po startu ovšem došlo k pádům několika jezdců. Na zemi mimo jiné skončil i Alex Márquez, který s Oliveirou bojuje o třetí místo. Tato situace tedy nahrávala Oliveirovi. Pádům ovšem nebyl konec. Na zemi následně skončili i Cortese a také Nakagami. Z Corteseho stroje se dost kouřilo.

Osmnáct kol před koncem vedl Oliveira. Druhý byl Morbidelli a třetí Bagnaia.

Alex Márquez, který v úvodu upadl, se vrátil na dráhu, ale jeho ztráta byla velká a navíc o něco později upadl jezdec znovu při snahách dohnat ztrátu. I po druhém pádu je mladší z bratrů Márquezových v pořádku, jen velmi zklamán.

Oliveira pokračoval ve vedení i dále a měl velkou šanci zajistit si třetí místo v šampionátu, protože Márquez již nepokračoval. Za Oliveirou jel Morbidelli, Bagnaia a Binder. První pětku uzavíral Quartararo.

Oliveira si v čele budoval náskok. Pořadí na provizorním podiu se neměnilo. Morbideli, Bagnaia a Binder byli v hodně těsném kontaktu. Pátý Quartararo měl menší ztrátu a za Francouzem byla také menší mezera.

Čtrnáct kol před závěrem byl už Oliveirův náskok v čele přes dvě vteřiny a dále se zvětšoval. Na provizorním podiu zůstávali i Morbidelli a Bagnaia. Binder byl však velmi blízko a nijak moc daleko nebyl ani pátý Quartararo, ale ten nebyl v úplně nejtěsnějším kontaktu. S odstupem za Quartararem kroužil Pasini.

Moto2: Navzdory pádu ovládl kvalifikaci Morbidelli

Moto2: Navzdory pádu ovládl kvalifikaci Morbidelli

Dvanáct okruhů před šachovnicí stále vedl Oliveira, Morbidelli zůstával druhý, ale na třetí příčku se před Bagnaiu posunul Binder.

Oliveirův náskok v čele se nadále zvyšoval. V době, kdy do cíle zbývalo deset kol, už vedl Portugalec o téměř 3,5 vteřiny. Morbidelli zůstával druhý, Binder třetí. Bagnaia trochu ztrácel. Vzhledem k mnoha pádům už v závodě pokračovalo jen dvacet jezdců. Posledním z nich byl de Angelis, který nahrazuje Simeona.

Ani devět kol před šachovnicí se nic neměnilo na provizorním podiu. V té době ovšem upadl Stefano Manzi, který bojoval ve skupině o sedmé místo. Jezdec je v pořádku. V závodě zůstalo jen devatenáct jezdců. Později upadl i Baldassarri a jezdců už bylo na dráze jen osmnáct.

V této fázi závodu se nad okruhem začalo docela zatahovat a nebylo vyloučeno, že do konce závodu možná zaprší.

I šest okruhů před cílem zůstávalo pořadí na provizorním podiu beze změny. Bagnaia nebyl v těsném kontaktu s třetím Binderem. Quartararo jezdil trochu osamoceně na páté příčce, ale přibližoval se čtvrtému Bagnaiovi.

A pádům bohužel nebyl konec ani tentokrát. S asfaltem se důvěrně seznámil i Marcel Schrötter. Jezdec je v pořádku.

Čtyři okruhy před cílem již byl Oliveirův náskok přes 4,5 vteřiny. Boj o druhé místo ovšem nebyl ani zdaleka rozhodnutý, protože Morbidelli a Binder se drželi těsně u sebe. Binder se snažil útočit na Morbidelliho a za nimi se Quartararo přibližoval k Bagnaiovi.

Binder se dostal před Morbidelliho na druhé místo a v té době byla vyvěšena bílá vlajka s červeným křížem, což znamenalo, že dochází ke změnám podmínek na trati – tedy to, že začíná pršet.

Tři okruhy před koncem se podařilo Quartararovi dostat se před Bagnaiu na čtvrté místo. Oliveira dále vedl. Binder byl druhý a Morbidelli třetí.

Bitva o čtvrté místo ještě byla napínavá. Bagnaia se vrátil před Quartarara a následně se před mladého Francouze dostal i Pasini, který se posléze dostal i před Bagnaiu. Pasini se tak během chvíle dostal na čtvrté místo. Bagnaia se zařadil na páté a Quartararo, který měl v jednom okamžiku docela problém, aby neupadl, klesl na šesté místo a vypadalo to, že jeho propad možná ještě nekončí, protože jezdci se blížili další soupeři.

Z výhry se nakonec raduje Miguel Oliveira. Pro Portugalce je to druhé vítězství v řadě. Binder stejně jako v Austrálii skončil druhý. Morbidelli dorazil do cíle jako třetí a vzhledem k tomu, že Lüthi nestartoval, může se Ital radovat z titulu.

Čtvrté místo si zajistil Pasini. První pětici uzavřel Bagnaia. Na šesté místo se dostal domácí Syahrin. Quartararo se nakonec propadl na sedmé místo. Jako osmý dorazil do cíle Vierge. Do elitní desítky se vešli i Viňales a Nagashima.  

GP Malajsie - Moto2, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Miguel OLIVEIRA KTM 156 40'28,955
2 Brad BINDER KTM 155,9 2,387
3 Franco MORBIDELLI Kalex 155,6 6,878
4 Mattia PASINI Kalex 154,7 21,774
5 Francesco BAGNAIA Kalex 154,6 22,086
6 Hafizh SYAHRIN Kalex 154,6 23,41
7 Fabio QUARTARARO Kalex 154,5 23,488
8 Xavi VIERGE Tech 3 154,5 24,976
9 Isaac VINALES Kalex 154,4 25,044
10 Tetsuta NAGASHIMA Kalex 154,3 27,199
11 Simone CORSI Speed Up 154,2 28,614
12 Augusto FERNANDEZ Speed Up 154,2 29,125
13 Andrea LOCATELLI Kalex 154 31,978
14 Iker LECUONA Kalex 153,2 44,346
15 Jesko RAFFIN Kalex 153,2 45,088
16 Edgar PONS Kalex 152,8 51,358
17 Marcel SCHROTTER Suter 152,3 59,328
18 Alex DE ANGELIS Kalex 150,8 +1'24,767
Neklasifikováni    
  Lorenzo BALDASSARRI Kalex 153,7 8 kol
  Stefano MANZI Kalex 154,6 9 kol
  Axel PONS Kalex 148,6 12 kol
  Dimas EKKY PRATAMA Kalex 145,6 18 kol
  Remy GARDNER Tech 3 145,3 18 kol
  Alex MARQUEZ Kalex 131,9 18 kol
Nedokončili 1. kolo    
  Takaaki NAKAGAMI Kalex   0 kolo
  Sandro CORTESE Suter   0 kolo
  Luca MARINI Kalex   0 kolo
  Khairul Idham PAWI Kalex   0 kolo

Foto: Ajo

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře