Moto3: Alonso nedal nikomu šanci a připsal si druhou výhru v letošním roce

Moto3: Alonso nedal nikomu šanci a připsal si druhou výhru v letošním roce

David Alonso v Austinu kraloval tréninkům, kvalifikaci a nakonec vyhrál i závod. Na podium se s ním vydali i Daniel Holgado a Angel Piqueras.

Do amerického závodu třídy Moto3, který byl vypsán na 14 kol, se z první pozice vydával Kolumbijec narozený ve Španělsku – David Alonso. Závod museli vynechat Buasri a Almansa, kteří jsou zranění. A nakonec chyběl i Jose Antonio Rueda, jenž měl původně startovat z druhého místa. Španěl totiž v noci musel podstoupit operaci apendixu. Zákrok dopadl dobře.

Po startu se vedení ujal Alonso. Krátce po startu upadl Filippo Farioli. Ital může být rád, že se mu soupeři dokázali vyhnout. A pádům bohužel nebyl konec. Ještě během prvního kola společně upadli Ortola a Nepa. Další dva jezdci kvůli nim museli vyjet mimo dráhu. Ortola i Nepa po pádu rychle vstali a běželi si pro motocykl. Ortola si ovšem nejprve sedl na Nepův stroj, ale Nepa jej z něj brzy vyhnal. Ortola nakonec odjel se svým strojem, ale záhy opět upadl.

V druhém kole pokračoval na první pozici Alonso. Druhý byl Piqueras a třetí Bertelle. Nicméně Bertelle byl jedním z mnoha penalizovaných jezdců, kteří v některém z tréninků nebo kvalifikací jezdili příliš pomalu v blízkosti závodní stopy. Všichni provinilci si dnes v závodě museli objet jedno až dvě dlouhá kola dle toho, kolikrát už se provinili.

Deset kol před koncem upadl Taiyo Furusato, který byl ve skupině bojující o druhé místo. Po něm upadl i Scott Ogden.

Devět kol před závěrem vedl Alonso s náskokem více než čtyř sekund. Druhý byl Veijer, třetí Yamanaka, čtvrtý Holgado a první pětku doplňoval Piqueras.

Alonso pokračoval na vedoucí pozici i v době, kdy do konce závodu zbývalo sedm kol, nicméně za ním jedoucí pětičlenná skupina se mu přiblížila na rozdíl 3,5 sekundy. V boji o druhé místo byli Veijer, Yamanaka, Holgado, Piqueras a Kelso. Posledně zmíněný o něco málo později skupinu nedobrovolně opustil kvůli pádu. Jezdec je naštěstí v pořádku, dokonce se znovu rozjel.

Alonsův náskok v čele se dále zmenšoval. Čtyři kola před závěrem už vedl jen o 2,5 sekundy. V té době ovšem upadl Veijer. V bitvě o druhé místo tím pádem zůstali jenom Holgado, Yamanaka a Piqueras, kteří se naštěstí dokázali vyhnout padajícímu Veijerovi a jeho stroji.

Veijerova nehoda pomohla Alonsovi k tomu, aby se mu podařilo znovu navýšit náskok v čele. Tři kola před koncem už na něj druhý Piqueras ztrácel přes pět sekund. O třetí příčku bojovali Holgado a Yamanaka. Piqueras byl zhruba půl sekundy před bojující dvojicí, nicméně brzy o náskok přišel a Holgado i Yamanaka se rychle dostali před něj.

Do posledního kola najel Alonso s více než šestisekundovým náskokem. Druhý byl Holgado, třetí Piqueras a čtvrtý Yamanaka. První pětku uzavíral Muňoz, nicméně ten byl hodně daleko za trojicí bojující o druhé místo.

Alonso si suverénně dojel pro výhru. Piqueras se na chvíli se dostal před Holgada na druhé místo. V cíli ale nakonec druhé místo slavil Holgado. Piqueras skončil třetí. Jedná se o jeho první podium v kariéře.

V čele šampionátu zůstává Daniel Holgado. Druhý David Alonso na něj ztrácí jen dva body.

GP Amerik - Moto3, závod

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 David Alonso CFMOTO 31'38,427
2 Daniel Holgado GASGAS 5,163
3 Angel Piqueras Honda 5,176
4 Ryusei Yamanaka KTM 5,676
5 David Muñoz KTM 13,285
6 Tatsuki Suzuki Husqvarna 13,73
7 Joel Kelso KTM 13,963
8 Jacob Roulstone GASGAS 19,126
9 Joel Esteban CFMOTO 19,325
10 Matteo Bertelle Honda 20,657
11 Adrian Fernandez Honda 20,689
12 Nicola Carraro KTM 22,785
13 Xabi Zurutuza KTM 22,869
14 Noah Dettwiler KTM 27,575
15 Filippo Farioli Honda 32,147
16 Riccardo Rossi KTM 38,953
17 Joshua Whatley Honda 44,924
18 Stefano Nepa KTM 45,075
19 Luca Lunetta Honda 79,752
Neklasifikováni
  Ivan Ortola KTM 26'03,377
  Collin Veijer Husqvarna 25'33,317
  Taiyo Furusato Honda 06'49,064
  Scott Ogden Honda  

Foto: Aspar Team

Doporučujeme

Články odjinud