Moto3: David Alonso si připsal další výhru

Moto3: David Alonso si připsal další výhru

David Alonso z posledních čtyř odjetých závodů vyhrál hned tři. Radoval se v Rakousku, pak minulý týden v Katalánsku a nyní zase. Tentokrát se s ním na podium vydali Jaume Masiá a Deniz Öncü.

Velká cena San Marina třídy Moto3 byla vypsána na 20 kol. Z první pozice startoval Španěl Jaume Masiá. Společnost mu v první řadě dělali Japonci Ayumu Sasaki a Kaito Toba.

Po startu se na chvíli do čela dostal Sasaki, ale Masiá se brzy dostal před něj. Na třetí příčku se zařadil Toba, na čtvrtou Moreira a na pátou Alonso. Sasaki se pak ještě během prvního kola propadl na třetí místo za svého krajana Tobu. Nicméně o dalších pár okamžiků později Toba klesl na páté místo.  Do druhého kola tedy jezdci najeli v pořadí: Masia, Sasaki, Moreira, Alonso a Toba.

Masiá si v čele budoval náskok. Ve třetím kole už vedl zhruba o vteřinu před druhým Moreirou. Za Brazilcem ovšem následoval velký vláček jezdců, v němž se pořadí neustále měnilo. O druhé místo bojovali především Moreira, Öncü, Sasaki a Alonso. Hodně rychlé tempo měl Ortola, který si v úvodu závodu zajezdil mimo dráhu a propadl se mimo bodované pozice. Šestnáct kol před koncem už ovšem byl Ortola patnáctý. Holgado, jenž do San Marina přijel v roli vedoucího muže šampionátu, se v úvodních kolech závodu pohyboval na konci první desítky.

Patnáct okruhů před závěrem stále vedl Masiá, nicméně Öncü, který aktuálně jezdil na druhé pozici, se mu přibližoval. A přibližoval se i třetí Moreira.  Oba se velmi rychle dostali těsně za Španělova záda. Čtvrtý Sasaki nebyl v těsném kontaktu s vedoucí trojicí.

Třináct kol před šachovnicí pokračoval na prvním místě Masia. Na druhou příčku se dostal Moreira. Öncü po chybě v osmé zatáčce málem klesl až za Sasakiho, ale pak opět nabral rychlé tempo a v následujícím kole se vrátil na druhou příčku před Moreiru. Vedoucí skupina se opět rozrostla. K původní trojce se přidali Sasaki, Muňoz, Alonso a Toba. Osmý Veijer a devátý Rueda také neztráceli nijak moc.

Deset okruhů před koncem se na první pozici posunul Öncü. Masiá poměrně rychle klesl na čtvrté místo, ale záhy se dostal na třetí. Druhý byl v této chvíli Muňoz. Součástí první pětky byli také Moreira a Alonso. Ortola se posunul na desáté místo. Holgado naopak klesl mimo první desítku.

Öncü pokračoval na první pozici i v době, kdy do konce závodu zbývalo šest kol. Druhý byl v této chvíli Masiá, třetí Alonso a čtvrtý Muňoz. Pátý Toba již na vedoucí skupinu ztrácel přes dvě sekundy. Ve skupině s Tobou byli také Sasaki, Veijer, Moreira a Rueda a velmi se jim přibližoval Ortola. Holgado dále klesal – nyní byl třináctý.

Tři kola před závěrem byl penalizován Farioli. Kvůli překračování limitů dráhy dostal trest v podobě průjezdu dlouhým kolem. Na boj o přední místa ovšem tato penalizace neměla žádný vliv. Farioli byl mimo body.

V závěrečné fázi se o místa na stupních vítězů prali Öncü, Masia, Muňoz a Alonso. Další skupina již měla relativně velkou ztrátu. Do úplně posledního kola najel jako první Öncü. Druhý byl Masiá a třetí Alonso. Muňoz na čtvrté příčce už nebyl v nejtěsnějším kontaktu s prvními třemi a ani se mu je už nepodařilo dohnat. Musel se tedy smířit s nepopulární bramborovou medailí.

Pro výhru si opět dojel David Alonso. Pro Kolumbijce narozeného ve Španělsku je to druhá výhra v řadě a celkově třetí v kariéře. Na podium jej doprovodili Masia a Öncü. Holgado nakonec opět odjíždí bez bodů, nicméně stále zůstává v čele šampionátu.

GP San Marina - Moto3, závod

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 David Alonso GASGAS 34'04,4900
2 Jaume Masia Honda 0,036
3 Deniz Öncü KTM 0,237
4 David Muñoz KTM 0,764
5 Collin Veijer Husqvarna 4,8
6 Kaito Toba Honda 7,782
7 Ayumu Sasaki Husqvarna 7,862
8 Ivan Ortolá KTM 8,072
9 José Antonio Rueda KTM 8,167
10 Romano Fenati Honda 8,353
11 Taiyo Furusato Honda 8,402
12 Diogo Moreira KTM 9,075
13 Stefano Nepa KTM 9,107
14 Ryusei Yamanaka GASGAS 10,846
15 Tatsuki Suzuki Honda 11,352
16 Daniel Holgado KTM 11,441
17 Xavier Artigas CFMOTO 17,232
18 Riccardo Rossi Honda 17,356
19 Joel Kelso CFMOTO 17,584
20 Matteo Bertelle Honda 17,616
21 Filippo Farioli KTM 20,479
22 Joshua Whatley Honda 25,834
23 Scott Ogden Honda 25,966
24 Lorenzo Fellon KTM 27,097
25 Syarifuddin Azman KTM 37,132
26 Mario Aji Honda 37,589
27 Ana Carrasco KTM 48,24
Neklasifikováni
  David Salvador KTM  

Foto: Aspar Team

Doporučujeme

Články odjinud