Moto3: Do prvního evropského závodu se z pole position vydá Martin

První řadu pro start španělského závodu si v dnešní kvalifikaci zajistili Jorge Martin, Aron Canet a Romano Fenati.

Druhý letošní start z pole postion si v Jerezu zajistil Jorge Martin. Španěl se poprvé v kariéře vydával do závodu z prvního místa letos v Kataru. Jorge Martin letos vystoupil na stupně vítězů ve všech dosud odjetých závodech. V Moto3 je Martin jediným jezdcem, který každý letošní závod uzavřel na podiu. Dvakrát byl třetí a jednou druhý, v průběžném pořadí šampionátu je druhý. Zatím se však ani jednou nedostal na stupínek nejvyšší. O svou první výhru kariéry může Jorge Martin usilovat už zítra po jedenácté hodině odpolední. Zabránit mu v tom však budou chtít například Aron Canet a Romano Fenati, kteří také startují z první řady. Canet stejně jako Martin také čeká na svou první výhru.

Slabší třídy: Fakta před závody v Jerezu

Joan Mir – vedoucí muž šampionátu – se původně kvalifikoval na čtvrté místo, jenže jeho čas byl nakonec smazán kvůli překročení limitů dráhyi, takže nakonec vyjede až jako devátý. První pětku doplňují Ital Nicolo Bulega a Marcos Ramirez. Druhou řadu uzavírá Niccolo Antonelli z týmu Red Bull KTM Ajo.

Japonský jezdec Tatsuki Suzuki bude do španělského závodu startovat ze sedmé pozice. Po jeho boku bude zítra stát Andrea Migno. Jako devátý se do závodu pustí výše zmíněný Joan Mir.

Do elitní desítky se v dnešní kvalifikaci vešel i Darryn  Binder, bratr loňského šampiona Moto3 – Brada Bindera. Spolu s mladším z bratrů Binderových uvidíme ve čtvrté řadě i di Giannantonia a Guevaru.

Jediný český zástupce v nejnižší kubatuře – Jakub Kornfeil – se kvalifikoval na jednadvacáté místo.

V závěru kvalifikace skončil na zemi Philipp Oettl, který se po nehodě držel za zápěstí.