Moto3: Jezdci týmu Estrella Galicia ovládli závod v Indianapolis, první je Rins

Alex Rins vyhrál další závod. Jeho týmový kolega Alex Márquez se poprvé v kariéře podíval na podium. Na třetí místo vystoupal Maverick Viňales.

Závod Moto3 byl vypsán na 23 kol. Jeho start byl z technických důvodů o pár minut odložen. Z pole position vyrážel Alex Rins. Spolu s ním stáli v první řadě Alex Márquez a Maverick Viňales.

Alex Rins se po startu ocitnul v menších potížích a několik pozic ztratil. Po prvních zatáčkách okruhu se v čele objevil Arthur Sissis a na druhém místě jezdil jeho krajan Jack Miller.

První kolo se bohužel neobešlo bez potíží. Upadl Jasper Iwema a dva další jezdci vyjeli mimo trať. Jasper odešel od nehody po svých.

Ve druhém kole se mezi dva vedoucí australské závodníky vklínil Alex Márquez a následně se na třetí místo posunul Maverick Viňales. A kolo později se Viňales probojoval až do vedení. Márquez kroužil druhý a za ním jezdil Sissis.

Luis Salom se po včerejší nepříjemné kvalifikaci musel probojovávat vpřed. V prvních třech kolech se mu podařilo dostat z desátého na páté místo.

Ve čtvrtém kole skončil na zemi Jack Miller. Po pádu měl evidentně bolesti. Musel být odnesen na nosítkách. Ve zdravotním středisku byla potvrzena zlomenina klíční kosti.

Postupem času se na čele utvořila bojující trojice – Alex Rins, Alex Márquez a Maverick Viňales. Za nimi jezdila další trojice – Jonas Folger, Arthur Sissis a Luis Salom.

Náš Jakub Kornfeil se v průběhu závodu nejčastěji pohyboval kolem desátého místa a na tomto místě dojel i do cíle.

Z vítězství se nakonec radoval Alex Rins. Jeho týmový kolega Alex Márquez na něj ztratil 0,177s a poprvé ve světovém šampionátu tak vystoupal na stupně vítězů. Dva jezdce týmu Estrella Galicia doplnil na podiu jejich krajan Maverick Viňales. Díky třetímu místu Viňales snížil Salomův náskok v čele průběžného pořadí.

Těsně pod podiem dnes skončil Jonas Folger. Jako pátý proťal cílovou pásku Luis Salom, který měl ve včerejší kvalifikaci velmi ošklivý pád. Za ním dojeli jeho týmoví kolegové Arthur Sissis a Zulfahmi Khairuddin. Desítku doplnili Miguel Oliveira, Romano Fenati a již zmíněný Jakub Kornfeil.

20:38 | Danny Kent v Německu nahradí zraněného Antonelliho. odkaz
10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz