Moto3: Na Alonsa nikdo nenašel recept ani v závodě, Kolumbijec vítězí v Le Mans

Moto3: Na Alonsa nikdo nenašel recept ani v závodě, Kolumbijec vítězí v Le Mans

David Alonso nakonec proměnil pole position ve vítězství v Le Mans. Na podium jej doprovodili Daniel Holgado a Collin Veijer.

Francouzský závod nejslabší kubatury byl vypsán na dvacet kol. Z prvního místa vyrážel Kolumbijec David Alonso. Spolu s ním z první řady startovali i Holgado a Rueda.

Do první zatáčky najel jako první Alonso, ale záhy na něj zaútočil Holgado a brzy se dostal před něj. Během prvního kola pak Alonsa překonal i Muňoz. Rueda byl krátce po startu třetí, ale postupně klesl na šesté místo.

Fernandez a Whatley dostali trest v podobě dvou dlouhých kol, což obzvlášť pro Fernandeze bylo hodně nepříjemné, protože byl v bojích o pódiová umístění.

Osmnáct kol před koncem vedl Holgado, druhý byl Muňoz a třetí Fernandez, nicméně toho čekal trest a výrazný propad. Poté, co si Fernandez odpykal polovinu trestu, klesl na šestnácté místo. Třetí příčku po Fernandezovi převzal Veijer.

V době, kdy do konce závodu zbývalo patnáct kol, pokračoval na první pozici Holgado, druhý byl Muňoz, třetí Veijer, čtvrtý Alonso a pátý Piqueras. Posledně zmíněný se snažil bojovat s Alonsem, ale zároveň musel bránit pozici před Ortolou a dalšími. Mezi Piquerasem a Ortolou došlo ke kontaktu, ale naštěstí nedošlo k pádu.

Zurutuza a Almansa dostali penalizaci za zkrácení dráhy ve třetí a čtvrté zatáčce, ale tito dva stejně nebyli na bodovaných pozicích. O něco později byl za stejný prohřešek penalizován i Furusato, který byl v době oznámení penalizace na třinácté pozici.

Třináct kol před koncem skončil na zemi Riccardo Rossi, který se před tím dostal do kontaktu s Muňozem. Rossi je naštěstí v pořádku, ale vypadl tak z bojů o nejvyšší příčky. Incident byl vyšetřován.

Jedenáct okruhů před závěrem vedl Veijer, jenž vyhrál před dvěma týdny v Jerezu. Holgado klesl na druhé místo. Muňoz byl aktuálně třetí, nicméně v tuto chvíli bylo oznámeno, že Muňoz za incident s Rossim dostal průjezd dlouhým kolem.

Muňoz se na chvíli dostal do čela, ale záhy si odpykal svůj trest a klesl těsně mimo bodované pozice. Vedení převzal Holgado. Druhý byl Veijer a třetí Alonso. První pětku doplňovali Ortola a Piqueras. Rozestupy na bodovaných pozicích byly velmi malé. Fernandez se po úvodním trestu postupně posunul až na osmé místo.

Sedm okruhů před závěrem vedl Veijer. Následovali Holgado, Alonso, Ortola a Esteban. V nájezdu do dalšího kola do sebe ťukli Holgado a Veijer, ale naštěstí nedošlo k havárii.

O něco málo později upadl Muňoz, jenž se po penalizaci snažil prodírat vpřed. Jezdec je naštěstí v pořádku a dokonce se i znovu rozjel, ale záhy zamířil do boxů. Technickou poruchu měl Bertelle, což pro Itala znamenalo konec závodu. Na předních místech nadále bojovali Holgado, Veijer, Alonso, Ortola a Esteban.

Tři kola před koncem se v čele střídali Alonso, Veijer a Holgado. Kromě nich byli v první pětce i Ortola a Esteban. Vedoucí skupina byla stále velmi velká – čítala zhruba deset jezdců.

Do posledního kola najel jako první Holgado, ale těsně za ním byli seřazení Alonso, Veijer, Ortola, Yamanaka a další. Alonso se v posledním kole dokázal dostat před Holgada a už jej znovu před sebe nepustil. Kolumbijec narozený v Madridu se tedy raduje ze své třetí výhry v letošním roce. Daniel Holgado obsadil druhé místo. Třetí skončil Collin Veijer. „Bramborovou“ medaili si z Le Mans veze Joel Esteban.

V čele šampionátu zůstává Daniel Holgado, nicméně David Alonso už na něj ztrácí jen jeden bod.

GP Francie - Moto3, závod

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 David Alonso CFMOTO 34'00,058
2 Daniel Holgado GASGAS 0,105
3 Collin Veijer Husqvarna 0,242
4 Joel Esteban CFMOTO 0,476
5 Ivan Ortola KTM 0,612
6 Adrian Fernandez Honda 0,797
7 Ryusei Yamanaka KTM 0,958
8 Jose Antonio Rueda KTM 1,035
9 Tatsuki Suzuki Husqvarna 1,101
10 Angel Piqueras Honda 2,163
11 Luca Lunetta Honda 6,715
12 Jacob Roulstone GASGAS 6,903
13 Joel Kelso KTM 7,217
14 Taiyo Furusato Honda 10,776
15 David Almansa Honda 11,35
16 Xabi Zurutuza KTM 13,275
17 Stefano Nepa KTM 16,2
18 Noah Dettwiler KTM 27,941
19 Nicola Carraro KTM 28,799
20 Tatchakorn Buasri Honda 34,168
21 Joshua Whatley Honda 47,787
Neklasifikováni
  David Muñoz KTM 28'10,638
  Matteo Bertelle Honda 25'34,661
  Scott Ogden Honda 17'05,281
  Riccardo Rossi KTM 11'56,993
  Filippo Farioli Honda 01'57,417

Foto: Aspar Team

Doporučujeme

Články odjinud