Moto3: Na osychající trati si pro pole position dojel Luis Salom

Pole position pro závod v Malajsii si zařídil Luis Salom. Spolu s ním vystartují z první řady i Francouz Alexis Masbou a Ital Niccolo Antonelli.

Jezdci nejnižší kubatury vyrazili na mokrou trať. Jak trať osychala, začali jezdci zlepšovat své časy.

Vedoucí jezdec šampionátu, Luis Salom, si díky času 2:13,867s zajistil pole position pro zítřejší závod. Své zatím nejlepší umístění v kvalifikaci vybojoval Alexis Masbou, který zítra odstartuje jako druhý. Třetí Niccolo Antonelli vyrovnal svůj nejúspěšnější kvalifikační počin.

Druhou řadu otvírá Portugalec Miguel Oliveira. Jako pátý se do závodu vydá Alex Márquez. A řadu, která je tvořená výhradně jezdci z Pyrenejského poloostrova, uzavírá Márquezův týmový kolega – Alex Rins.

Jack Miller ovládl druhý volný trénink, ale v kvalifikaci se musel smířit se sedmou příčkou. Vedle Millera se postaví Efren Vazquez. Celkově třetí jezdec průběžného pořadí, Maverick Viňales, získal deváté startovní místo.

Jonas Folger si před necelým měsícem zlomil nohu. Nyní absolvuje druhý závodní víkend po zranění a v kvalifikaci vybojoval desátou pozici. Po Folgerově boku bude ve čtvrté řadě stát náš Jakub Kornfeil. Řadu doplní Philipp Oettl.