Moto3: Před domácím publikem se prvního vítězství dočkal Arbolino

Tony Arbolino proměnil pole position v první vítězství kariéry. V posledních jedenácti závodech Moto3 jsme tedy viděli jedenáct různých vítězů. Spolu s Arbolinem se na podium dostali i Dalla Porta a Masiá.
Moto3: Před domácím publikem se prvního vítězství dočkal Arbolino

Do italského závodu nejslabší kubatury se z první pozice vydával Tony Arbolino. Z posledního místa musel startoval Can Öncü, který obdržel penalizaci v podobě odsunu o dvanáct míst vzad. Potrestáni byli i Antonelli a Suzuki, kteří dostali pokutu 500 eur za to, že do druhé kvalifikace vyrazili dříve, než se smí. Navíc jim byl smazán první nejlepší čas. Antonelli se tak odsunul na osmnácté místo a Suzuki na deváté.

Po startu se vedení ujal Rodrigo, Arbolino klesl na druhé místo, ale krátce poté se Arbolino dostal do čela.

Daleko nedojel Masaki. Japonec skončil na zemi, ale naštěstí je v pořádku.

Po startu ze sedmnáctého místa se dost vpřed dostal McPhee. Velmi brzy byl v bojích o přední pozice.

Jak už bývá v Moto3 zvykem, startovní pole se drželo pohromadě a pořadí se měnilo každým okamžikem. Nikdo se dlouho neudržel na první pozici. Boj ovšem poměrně brzy skončil pro Rodriga, který po startu chvíli vedl. Argentinský jezdec skončil na zemi. Naštěstí zůstal v pořádku, jen byl dost zklamaný.

Šestnáct kol před koncem vedl Dalla Porta, následovali Arbolino a Binder. Binder si o chvíli později vyměnil pozici s Arbolinem. Binder přijel do Mugella zraněný. Před dvěma týdny v Le Mans si totiž pádem způsobil otevřenou zlomeninu dvou prstů na levé ruce.

Moto3: Do svého domácího závodu se z prvního místa vydá Arbolino

Moto3: Do svého domácího závodu se z prvního místa vydá Arbolino

Dalla Porta vedl i v době, kdy do konce zbývalo třináct kol. Druhý byl Suzuki a třetí Arbolino. V první pětce byli i Binder a McPhee.

Na zemi skončil Kevin Zannoni, který startoval na divokou kartu a v jednom z tréninků se blýsknul druhým místem. Nedlouho po Zannonim upadl i Alonso Lopez. A v dalším kole skončil na zemi i Tom Booth-Amos. I on je v pořádku.

Deset kol před koncem se do vedení vrátil Arbolino, nicméně dlouho se tam neohřál. Dalla Porta, který před tím o několik pozic přišel, se opět vrátil na první místo. Jezdci v této chvíli spolu hodně bojovali a opět se hodně měnilo pořadí. I v polovině závodu v čele bojovala obrovská skupina.

Filip Salač obdržel penalizaci tzv. long lap. To znamená, že musel projet místem na dráze, které je speciálně určené pro odpykání tohoto trestu. Tento druh trestu se uděluje například v situaci, kdy jezdec získává nedovolenou výhodu vyjížděním mimo okraje dráhy.

I v dalším průběhu závodu bojovala obrovská skupina o přední místa. Pole bylo hodně vyrovnané, nikdo rozhodně neměl nic jistého.

Na zemi skončili Migno a Fenati. O chvíli později upadli také Sasaki a Toba. Naštěstí to vypadá, že se nikomu nic vážného nestalo.

Tři kola před koncem vedl Lorenzo Dalla Porta, ale Arbolino, Antonelli a další byli blízko. V boji o podium bylo osm jezdců. Vlivem výše zmíněných pádů se pole trochu roztrhalo.

Do posledního kola najel jako první Arbolino, ale následně jej zase několik jezdců předjelo. Osm jezdců bojovalo intenzivně až do konce.

Zajímavostí je, že v posledních deseti závodech třídy Moto3 jsme viděli deset různých vítězů. A v Mugellu až do poslední chvíle nebylo jasné, zda se dočkáme jedenáctého v řadě či nikoliv. A nakonec jsme se dočkali. V Mugellu vítězí Arbolino a stává se tak jedenáctým vítězem v jedenácti posledních závodech. Pro Itala to je navíc jeho úplně první vítězství kariéry jezdce Moto3. Těsně druhý skončil Lorenzo Dalla Porta. Na podium se nakonec dostal i Jaume Masia. Těsně mimo podium skončil Niccolo Antonelli. Následovali Foggia, McPhee, Canet a Suzuki. V desítce skončil i Vietti a Binder. Kornfeil dorazil do cíle jako čtrnáctý. Salač nebodoval.

GP Itálie - Moto3, závod

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Tony Arbolino HONDA  
2 Lorenzo Dalla Porta HONDA 0,029
3 Jaume Masia KTM 0,078
4 Niccolo Antonelli HONDA 0,156
5 Dennis Foggia KTM 0,267
6 John Mcphee HONDA 0,403
7 Aron Canet KTM 0,559
8 Tatsuki Suzuki HONDA 0,595
9 Celestino Vietti KTM 1,566
10 Darryn Binder KTM 1,597
11 Raul Fernandez KTM 2,519
12 Albert Arenas KTM 2,554
13 Sergio Garcia HONDA 2,578
14 Jakub Kornfeil KTM 22,83
15 Makar Yurchenko KTM 26,669
16 Gerry Salim HONDA 26,745
17 Ryusei Yamanaka HONDA 26,777
18 Can Oncu KTM 26,779
19 Vicente Perez KTM 26,873
20 Filip Salac KTM 29,782
21 Riccardo Rossi HONDA 51,331
Neklasifikováni  
  Ayumu Sasaki HONDA 4 kol
  Kaito Toba HONDA 4 kol
  Andrea Migno KTM 5 kol
  Romano Fenati HONDA 5 kol
  Marcos Ramirez HONDA 9 kol
  Tom Booth-Amos KTM 11 kol
  Alonso Lopez HONDA 13 kol
  Kevin Zannoni TM 13 kol
  Gabriel Rodrigo HONDA 17 kol
  Kazuki Masaki KTM 18 kol

Foto: Snipers

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.