Moto3 v Katalánsku

Po rušném závodě v Le Mans se vše přesouvá na okruh Catalunya.

Upevnit si vedení v šampionátu bude chtít Sandro Cortese, který má dvanáctibodový náskok před Maverickem Viňalesem. Cortese v minulém závodě upadl, jako jeden z mnoha, ale na rozdíl od většiny ostatních se mu podařilo opět nasednou na motocykl a dojet si pro body za šesté místo.

Pro Viňalese, který v Le Mans nebodoval v důsledku pádu, to bude závod před domácím publikem, což je pro každého závodníka zvláštní motivace.  Loni zde skončil druhý, když ho porazil Nicolas Terol, pozdější mistr světa 125ccm. Třetí muž pořadí Luis Salom doufá, že se mu na trati podaří protrhnout smůlu a získat nějaké body, protože v posledních třech letech zde nespatřil šachovnicový praporek.

Romano Fenati, který je momentálně čtvrtý, se bude snažit navázat na první dva závody letošní sezony, kde se mu nadmíru dařilo. Po raketovém vstupu do sezony 1. a 2. místem, přišly totiž dva nedojeté závody a jeho bodové konto si připsalo dvě nuly.

Alex Rink hájící pátou příčku, minulý týden podstoupil úspěšnou operaci malíčku, by měl do závodu nastoupit. Jeho pozici ohrožují Alberto Moncayo a vítěz poslední grand prix Louis Rossi, který zaznamenal své první vítězství ve Francii před domácím publikem.

Své postavení v bodování Moto3 bude chtít vylepšit i náš Jakub Kornfeil. Jeho prozatimní výsledky jsou tak trochu jak na houpačce. V prvním letošní závodě skončil 15., pak přišel pád v Jerezu. V Estorilu zlepšil svoje letošní umístění, když proťal cílovou pásku na 10. místě. Na mokru v Le Mans, podle jeho slov, se snažil jet opatrněji a nikam se až tak nespěchat. Jezdil ve vedocí skupině, ale dvanáct kol před cílem mu podklouzlo přední kolo a bylo po nadějích.

V povzbudivé náladě určitě do Katalánska míří i druhý náš zástupce v podobě týmu FGR Honda, za který jezdí Jasper Iwema. Tomu se podařilo protrhnou smůlu, když si své určitě vybírala i nováčkovská daň a na promáčeném okruhu ve Francii dojel na výborném sedmém místě. Získal tak pro tým první historické body v mistrovství světa silničních motocyklů.