Moto3: V sobotu se do čela posunul Fenati

I v sobotu testům Moto3 kralovali jezdci týmu Snipers, ale tentokrát v opačném pořadí. Nejrychlejší byl Romano Fenati a druhý skončil Tony Arbolino.

Páteční den katarského testu třídy Moto3 patřil jezdcům týmu Snipers a stejně tomu tak bylo i v sobotu, jen s tím rozdílem, že si jezdci prohodili pořadí. Včera byl nejrychlejší Tony Arbolino, Romano Fenati byl druhý. Dnes s časem 2:05,989 kraloval Romano Fenati a jeho mladší kolega Arbolino se se ztrátou 0,126 s zařadil na druhou pozici. Do první trojice se kromě dvou výše zmíněných Italů vešel i Španěl Aron Canet, který jezdí pro nový tým Sterilgarda Max Racing Team.

Čtvrté místo dnes obsadil Lorenzo Dalla Porta. První pětku uzavřel Japonec Kaito Toba. Darryn Binder na šestém místě je prvním, kdo se nevešel do ztráty půl vteřiny na nejrychlejšího, ztratil 0,558 s. Marcos Ramirez se zařadil na sedmé místo. Osmý skončil Kazuki Masaki.

Moto3: Prvnímu dni testů v Kataru kraloval Arbolino

Dnešní čas Gabriela Rodriga sice stačil na deváté místo, ale do poslední části dnešního testu již tento jezdec nenastoupil, protože si při pádu v druhé části dne zlomil pravou klíční kost a míří do Barcelony na operaci. Rodrigovým cílem je být v pořádku pro závod v Kataru, který se jede už příští týden.

Elitní desítku dnes uzavřel Niccolo Antonelli.

Z českých jezdců se výše umístil Jakub Kornfeil, který zajel sedmnáctý čas. Filip Salač obsadil devatenácté místo. V druhé části dne Salač upadl a nenastoupil do závěrečné části, ale je v pořádku.

Zítra je na programu poslední den testů.