Moto3: V úterních testech byl nejrychlejší Maverick Viňales

Dnešní den byl v Mugellu vyhrazen pro jezdce nejslabší kubatury. Na nejvyšší příčce skončil Maverick Viňales, za ním následovali Jonas Folger a Alex Márquez.

Po jezdcích prostřední třídy přišla řada i na závodníky nejslabší kubatury. Na okruhu v Mugellu si zajezdili dnes mezi devátou a osmnáctou hodinou. Ráno sice závodníky přivítalo sluníčko, ale odpoledne se znovu schovalo za mrak a kolem druhé hodiny odpoledne se na dráhu snesl déšť. Trať naštěstí rychle vysychala.

Podobně jako jezdci Moto2 se i jezdci nejnižší třídy zaměřili na srovnávání různých nastavení motocyklů, popřípadě na testování nových dílů.

Z jedenadvaceti testujících jezdců se s časem 1:57,889s probojoval do čela Maverick Viñales. Díky svému dopolednímu kolu skončil jako druhý Jonas Folger. Celkově třetí místo dnes obsadil Alex Márquez, který v nedělním závodě bojoval s Viñalesem, Rinsem, Salomem a Oliveirou o podium. Dnes Márquez těsně překonal svého týmového kolegu Alexe Rinse. První pětici uzavřel vítěz nedělního závodu – „Mexicano“ Luis Salom.

Miguel Oliveira byl šestým nejrychlejším jezdcem. Jeho týmový kolega (Efren Vázquez) stále bojuje se zraněním, proto byl v dnešních testech nahrazen italským závodníkem Michaelem Rinaldim.

Za Oliveirou se seřadili a první desítku tak doplnili: Alessandro Tonucci, Niklas Ajo, Niccolò Antonelli a Eric Granado.

Juanfran Guevarra měl během čtyř hodin dva pády. Na chvíli dnes zavlály i červené vlajky, když upadli Alex Rins a Hyuga Watanabe. Watanabe byl chvíli v bezvědomí. Musel do nemocnice na vyšetření, ale večer už mohl nemocnici opustit a předpokládá se, že bude schopen závodit už v příštím závodě (v Katalánsku).