Moto3: Ve Velké Británii odstartuje z pole position Maverick Viñales

Do zítřejšího závodu odstartují z první řady Maverick Viñales, Efrén Vázquez a Alexis Masbou. Jakub Kornfeil vyráží z páté řady a Iwema z osmé řady.

Dnešní kvalifikaci třídy Moto3 komplikoval silný vítr. Kromě větru hrozil i déšť. Nad okruhem se stahovaly černé mraky, proto se většina jezdců snažila vyjet z boxu co nejdříve a zajet včas své rychlé kolo pro případ, že by začalo pršet. Pršet ovšem nezačalo.

S náročnými podmínkami si nejlépe poradil jezdec týmu Blusens Avintia – Maverick Viñales, který zajel čas 2:16,187s, což pro něj znamená start z prvního místa. V první řadě ho doplní Efren Vázquez a Alexis Masbou.

Vedoucí jezdec šampionátu, Sandro Cortese, skončil až na čtvrtém místě, protože se ke své nelibosti dostal do provozu, když se snažil v závěru kvalifikace zajíždět rychlá kola. Těsně za Cortesem skončil jeho týmový kolega Danny Kent, který včera na mokru zajel nejrychlejší čas prvního tréninku.

Na šesté pozici nakonec skončil Luis Salom, který byl původně klasifikován jako čtvrtý. Vzhledem k tomu, že vyjetím z trati v jedné ze zatáček získal nepovolenou výhodu, byl jeho nejrychlejší čas zrušen. Tím pádem klesl Salom až na šesté místo.

Třetí řadu budou tvořit Louis Rossi, Zulfahmi Khairuddin a Romano Fenati. Top ten doplňuje Alex Rins.

Český jezdec Jakub Kornfeil odstartuje ze čtrnácté pozice, tedy z páté řady. A Jasper Iwema, jezdec českého týmu, zítra vyrazí z osmé řady, konkrétně z dvaadvacáté pozice.

Silný a nárazovitý vítr škodil především v některých zatáčkách, kde působil nadlehčování přední části motocyklu.  Jezdci s tím měli problémy, ale upadl pouze jezdec, který startuje na divokou kartu – Fraser Rogers. Ten ztratil předek motocyklu v páté zatáčce v době, kdy zbývalo osm minut do konce kvalifikace. Rogers naštěstí zůstal nezraněn.