Moto3: Z pole position vystartuje Alex Rins

Z prvního startovního místa se do zítřejšího závodu vydá Alex Rins. Spolu s ním budou v první řadě i další dva Španělé - Maverick Viňales a Alex Marquez.

Dnes ráno jezdci nejslabší kubatury bojovali s navlhlou tratí. Při odpolední kvalifikaci už měli k dispozici suchou dráhu.

Nejrychlejším jezdcem kvalifikace se stal Španěl Alex Rins. První řada bude kompletně španělská. Kromě Rinse se do ní postaví i Maverick Viňales a Rinsův týmový kolega a jmenovec – Alex Márquez.

Druhou řadu otvírá Němec Philipp Oettl. Šesté místo obsadil jeho krajan Jonas Folger, který si v předchozím závodě zlomil nohu a následně byl operován. Folger chodí o berlích a ve volných trénincích odjel jen málo kol. Mezi dvěma německými závodníky bude zítra stát Španěl Efren Vázquez.

První místo třetí řady patří Oliveirovi. Vedle Portugalce se seřadí dva jezdci z týmu Red Bull KTM Ajo – Luis Salom a Arthur Sissis.

Desítku uzavírá náš Jakub Kornfeil. Desátým místem si zajistil start ze čtvrté řady, ve které mu budou dělat společnost Zulfahmi Khairuddin a Alexis Masbou. Zmíněný Zulfahmi Khairuddin se během tréninku ocitnul v kačírku, ale jeho pád se naštěstí obešel bez následků.