Moto3: Z prvního místa na startu se do závodu vydá Alex Rins

Pole position pro zítřejší závod vybojoval Alex Rins. Z druhého místa vyrazí Maverick Viňales a první řadu uzavře Alexis Masbou.

Z prvního místa na startu se raduje Alex Rins z týmu Estrella Galicia. Pole position získal díky rekordnímu času – 2:07,622s. Druhý jezdec v pořadí, Maverick Viňales, ztratil na Alexe více než půl vteřiny. V první řadě se zítra kromě Rinse a Viňalese ukáže i Francouz Alexis Masbou, pro nějž je třetí místo na startu vyrovnání nejlepšího výsledku z loňské GP Velké Británie.

Jako čtvrtý vyrazí Jack Miller, který měl minulý týden v Indianapolis nepříjemný pád. Vedle Millera bude stát další ze závodníků, který ošklivě upadl v Indianapolis – tím jezdcem je Luis Salom. Salom po nehodě v Indianapolis chodí o berli. Druhou startovní řadu uzavře Alex Márquez, pro nějž byl minulý týden úspěšný – v Indianapolis vybojoval své první pódiové umístění ve světovém šampionátu.

Do třetí řady se postaví Jonas Folger, Arthur Sissis a Efren Vázquez. Náš Jakub Kornfeil bude vyjíždět ze čtvrté řady společně s desátým Miguelem Oliveirou a doplní je jedenáctý John McPhee.

V dnešní kvalifikaci nejslabší kubatury se bohužel i hodně padalo – především v jejím závěru. S brněnským asfaltem se důvěrně seznámil Juanfran Guevara. Následně upadli i Arthur Sissis, Alex Márquez, Eric Granado a Nicollò Antonelli. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo.

Zítřejší závod Moto3 začíná netradičně až ve 14:30.