Moto3: Z vítězství v Misanu se raduje Alex Rins

Alex Rins po bojích v posledním kole překonal Viňalese a získal vítězství. Spolu s ním se na podium podívali i jeho krajané - Maverick Viňales a Alex Márquez. AKTUALIZACE

Aktualizace

Jonas Folger má zlomený kotník a zraněné rameno.

Do závodu v Misanu se z první řady pustili Jonas Folger, Alex Rins a Maverick Viňales. Jonas Folger využil svou pole position a po startu se ujal vedení. Z desátého místa na startu se úspěšně posunoval vpřed vedoucí muž šampionátu – Luis Salom.

Dobrý start měl Ital Niccolo Antonelli. Dostal se na čtvrté místo, ale později se začal propadat.

Jonas Folger na čele nemohl být v klidu, protože dva Španělé za ním mu nedovolili oddechnout si. Jednadvacet kol před koncem se Alex Rins dostal před Folgera a o několik zatáček později Folgera překonal i Maverick Viňales.

Brzy bohužel následoval velmi těžký pád Jonase Folgera. Po pádu se Folgerovi moc nechtělo vstávat, musel být odnesen na nosítkách. Byl přepraven do zdravotního střediska s podezřením na zlomeninu nohy.

Na čele se osamostatnili Maverick Viňales a Alex Rins. Za vedoucí dvojicí bojovali další dva Španělé – Luis Salom a Alex Márquez.

Šestnáct kol před šachovnicovým praporkem se do vedení vrátil Alex Rins. Alex Márquez držel třetí místo a ujížděl Salomovi. A Salom se musel prát s dalšími jezdci. Největší potíže mu dělal jeho kolega Khairuddin. Na chvíli se i před Saloma dostal, ale Salom si to nenechal líbit.

Zhruba v polovině závodu se před (do té doby) vedoucího Rinse dostal Viňales. Za nimi osamoceně jezdil Alex Márquez. S odstupem za Márquezem bojovali Salom, Oliveira, Khairuddin, Miller a Antonelli. Jezdci bojující o čtvrtou pozici občas bojovali tak ostře, až docházelo ke kontaktům mezi jednotlivými závodníky.

Tři kola před koncem se na čele stále drželi Viňales a Rins a občas si pozice prohazovali. Nic se neměnilo na třetí pozici – tam stále jezdil Alex Márquez a za Márquezem pokračoval boj pětičlenné skupiny o čtvrtou příčku.

V posledním kole se o vítězství prali Maverick Viňales a Alex Rins. Několikrát si prohodili pozice a nakonec to byl Alex Rins, kdo se radoval nejvíce. Maverick Viňales dojel druhý. Podium zkompletoval Alex Márquez, čímž se dostal na celkově čtvrtou pozici v šampionátu.

Vedoucí jezdec šampionátu – Luis Salom – získal bramborovou medaili. Jako pátý proťal cílovou pásku Jack Miller. Za ním se seřadili Khairuddin, Oliveira, Antonelli. Desítku doplnili Oettl a Fenati.

Jakub Kornfeil dojel třináctý.

Ještě před startem měl potíže jezdec na divokou kartu – Andrea Locatelli, musel startovat z boxové uličky.

Hned v prvním kole upadl další závodník na divokou kartu, Luca Marini, poloviční bratr Valentina Rossiho.

20:38 | Danny Kent v Německu nahradí zraněného Antonelliho. odkaz
10:37 | Alex Márquez bude pokračovat s týmem EG 0,0 Marc VDS v kategorii Moto2 i příští rok. odkaz
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz