Moto3: Z výhry a navýšení náskoku v šampionátu se raduje Márquez

Na okruhu, kde loni poprvé v kariéře zvítězil, se z výhry i dnes raduje Alex Márquez. Na podium s ním vystoupili i Efren Vazquez a Brad Binder.

Do japonského závodu se jako první pouštěl Danny Kent a byl to právě on, kdo se po startu ujal vedení. Jack Miler se zařadil za něj. První z dvaceti plánovaných kol se bohužel neobešlo bez pádů. Hned v úvodu skončili na zemi Ajo, Deroue, Yamada a Okubo. Následně se k zemi poroučel i Andrea Migno. Všichni od nehod odešli po svých.

Po dvou odjetých kolech stále vedl Kent. Za druhého Millera se propracoval Márquez a později se Márquez dostal i před svého australského soupeře. Miller, Márquez, Binder a Oliveira se prali o pozice, čehož Kent využíval k budování menšího náskoku. Po potížích v prvním kole, kdy musel vyjet mimo trať, se prodíral vpřed Alex Rins.

Výsledky

Moto3: Z pole position do japonského závodu vyrazí Kent

Kentovi se nakonec nepodařilo vybojovat si větší náskok. Šestnáct okruhů před cílem na něj zaútočil Márquez a byl na krátký moment úspěšný. Pak však došlo k dalšímu míchání pozic. Na čelo se posunul Miller a Márquez klesl až na páté místo.

Předčasně v závodě skončil i Alexis Masbou, vítěz brněnského závodu. Francouz je po nehodě v pořádku. Ani do poloviny závodu se nedostal Juanfran Guevara, který taktéž upadl.

Třináct okruhů před cílem vedl Miller. Kent, Márquez a Binder se drželi v těsném závěsu za ním. Oliveira už měl menší ztrátu.

Přibližně v polovině závodu přišel smutný moment pro české fanoušky. Upadl Jakub Kornfeil a Jorge Navarro. Kornfeil byl při odchodu z místa nehody podpírán. A pádům bohužel nebyl konec. Velmi divoký pád měl Miguel Oliveira. Jezdci se po pádu nechtělo příliš vstávat, musel tedy být odnesen na nosítkách.

Postupem času se na čele vytvořila šestičlenná skupina ve složení: Miller, Márquez, McPhee, Binder, Kent a Vazquez. Další jezdci už měli tři kola před cílem ztrátu přes pět sekund. Ve druhé skupině bojovali Rins a Fenati, kteří se probojovávali vpřed po špatném úvodu závodu.

Výsledky

Moto3: Čtvrtou výhru sezóny si z Aragonska veze Fenati

Do posledního kola najel jako první Jack Miller, v závěrečné fázi však byl úspěšnější Alex Márquez a je to nakonec on, kdo se raduje z vítězství a z navýšení vedení v šampionátu. Spolu s mladším Márquezem se na podium vydali i Efren Vazquez a Brad Binder.

Na podium se těsně nevešel John McPhee. Po vzájemném kontaktu v závěru závodu se propadli Jack Miller a Danny Kent. Miller dojel pátý a Kent šestý. Následovali Fenati. Bastianini, Antonelli a Rins.

Pro body za dvanácté místo si dojel Karel Hanika. Jakub Kornfeil cíl závodu neviděl.