Motocykl Tech3 Moto2 nevyzkouší jejich jezdci z MotoGP

Edwards ale patří mezi jedny z nejlepších vývojových jezdců.
U Monster Tech 3 v příštím roce pojede dvojice amerických jezdců a rodilých Texasanů Colin Edwards a Ben Spies. Spies je čerstvým vítězem světového šampionátu produkčních motocyklů WSBK, jeho zkušenější kolega Edwards stejný šampionát vyhrál dvakrát a je považován za jednoho z nejlepších vývojových jezdců.

U Tech3 se pustili do ambiciózního projektu a v roce 2010 nebudou závodit pouze v královské kubatuře, ale také v nové třídě Moto2. Na rozdíl od jiných týmů MotoGP, ale na startovní rošt nové kubatury postaví zcela vlastní konstrukci 600ccm motocyklu. Na jeho vývoji se velkou měrou podílel Guy Coulon, technický guru francouzského Tech3 a zároveň šéfmechanik Colina Edwardse.

Ben Spies potřebuje získat zkušenosti a v posledním závodu sezony bude ve Valencii startovat na divokou kartu. Pro Američana je to obrovská příležitost získat kontakt s Yamahou M1 ještě dřív než v úterý zahájí první dvoudenní test v přípravě na sezonu 2010.

Zkušený Colin Edwards by spolu s Benem Spiesem také dokázali velmi dobře ohodnotit nový motocykl Moto2 a přesně tuto otázku položil francouzskému týmu Tech3 britský crash.net, když se jich zeptal, zda k vývoji 600ccm motocyklu využijí své dva jezdce z týmu královské kubatury, když zatím nejsou známa jména jezdců pro jejich nový tým.

V Tech3 potvrdili, že by bylo určitě skvělé, kdyby s jejich motocyklem na dráhu vyjeli Colin Edwards s Benem Spiesem nebo dokonce oba tovární jezdci Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, ale zároveň uvedli, že oba Američané velkou část zimy stráví doma v Texasu a testovat motocykl Moto2 budou výlučně jezdci pro tuto kubaturu, kteří budou potvrzeni pravděpodobně během posledního podniku ve Valencii.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.