Motocykly, kombinézy a přilby ve speciálním designu

Níže jsou zmíněny některé speciální designy motocyklů, přileb a kombinéz jezdců z letošní sezóny i z předchozích let.

Esteve Rabat – Valencie 2014 – kombinéza

Po zisku mistrovského titulu v Malajsii přijel Esteve Rabat do Valencie s novou kombinézou v černé a zlaté barvě.

Alvaro Bautista – Austrálie 2014 – přilba

Při příležitosti svého dvoustého startu v mistrovství světa si Alvaro Bautista letos v Austrálii vybral nový design přilby s číslem 200.

Valentino Rossi – San Marino 2014 - přilba

Pro svůj domácí závod v Misanu zvolil Rossi speciální design přilby s nápisem „Misano ci dà una mano“ (Misano ti pomáhá). Na přilbě byly vyobrazeny ruce Rossiho mechaniků a otisky pacek jeho psů a kočky. Navíc přilba obsahovala i otisky rtů Valentinovy matky Stefanie a přítelkyně Lindy.

Jorge Lorenzo – Katalánsko 2013 – přilba

V Katalánsku 2013 závodil Jorge Lorenzo v přilbě s designem „Graffiti“, který navrhla designérka Anna Vives.

Scott Redding – Velká Británie 2013

Při loňské GP Velké Británie měl Scott Redding motocykl i kombinézu vyvedenou v barvách britské vlajky.

Zajímavosti

Poslední šampioni

Yamaha – San Marino 2012

Na počest zahájení výroby motocyklů série „Race Blue“, vyjeli předloni v San Marinu Lorenzo a Spies s motocykly v modré a šedé barvě.

Karel Abraham – Česká republika 2011

Závod v Brně roku 2011 byl Karlovým prvním závodem v MotoGP na domácí půdě. Pro tuto příležitost zvolil bílý motocykl. Závod bohužel nedokončil.

Yamaha - Nizozemsko a Laguna Seca 2011

Design motocyklů Yamaha při závodech v Nizozemsku a na americkém okruhu Laguna Seca odkazoval k dlouholeté závodní historii značky. Stroje Lorenza a Spiese tehdy měly červenou, černou a bílou barvu.

Yamaha – Laguna Seca 2010

Fiat, tehdejší sponzor Yamahy, byl příčinou změny designu motocyklů Rossiho a Lorenza při závodě na okruhu Laguna Seca roku 2010. Design byl vytvořen na počest uvedení Fiatu 500 do USA.

Marc Márquez – testy ve Valencii 2012

Tento vzhled motocyklu nebyl použit při žádné velké ceně. Objevil se pouze při testech ve Valencii roku 2012. S tímto bílo-červeným strojem získával první zkušenosti s motocyklem kategorii MotoGP dnes již dvojnásobný šampion královské kubatury – Marc Márquez.