Motocykly MotoGP pro rok 2010 vyjedou poprvé v červnu

V červnu proběhne první ze dvou testů po závodním víkendu.
Jak už ve včerejším rozhovoru zmínil Alberto Puig, snížení počtu testování po závodech je letos opravdu razantní a výrobci mají možnost vyzkoušet své závodní prototypy MotoGP pro sezonu 2010 jen ve dvou testech po závodních víkendech.

To znamená, že první modely motocyklů pro rok 2010 možná uvidíme už patnáctého června na okruhu v Barceloně, protože tam budou mít letos výrobci první ze svých dvou testů.

Právě omezení testů po závodních víkendech bylo jednou ze změn v pravidlech odsouhlasených na středeční schůzce Asociace výrobců sportovních motocyklů v sídle FIM v Ženevě a má tak přispět k částečnému snížení nákladů v MotoGP.

Ještě dřív než na scénu vstoupila, dnes již ve všech pádech skloňovaná finanční krize, bylo v Evropě plánováno až pět testů po závodních víkendech, ale tento počet byl omezen na zmíněné dva testy v Katalánsku a České republice.

Nejen, že se omezil počet testů po závodních víkendech na dva, ale jak jsme se tento týden dozvěděli, pravidelní jezdci jako třeba Casey Stoner, Valentino Rossi, Dani Pedrosa a ostatní nebudou vůbec testovat v období mezi dubnem a listopadem.

Možnost testovat nové modely závodních prototypů budou mít totiž letos patnáctého června v Katalánsku a sedmnáctého srpna v Brně jen testovací jezdci všech zúčastněných výrobců.
23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz