MotoGP 2022: Termíny týmových prezentací – aktualizace

MotoGP 2022: Termíny týmových prezentací – aktualizace

Už příští týden na jezdce čekají první letošní oficiální testy. Některé týmy už mají za sebou oficiální prezentaci strojů pro tento rok, jiné své stroje představí až těsně před prvním testem nebo dokonce až po něm.

První letošní oficiální test MotoGP se koná už příští týden v Malajsii. Některé týmy už během ledna oficiálně představily své nové stroje a jezdeckou sestavu. Jiné týmy mají svou prezentaci ještě před sebou.

Jako první se v sobotu 15. ledna v 11:00 středoevropského času představil tým Gresini (kategorie MotoGP), za který budou letos závodit Enea Bastianini a Fabio di Giannantonio. Tým prostřední kubatury, v němž letos uvidíme českého jezdce Filipa Salače, představil tým Gresini spolu s týmem MotoE dne 27. ledna.

Tým WithU Yamaha RNF MotoGP, který letos počítá se službami zkušeného Itala Doviziosa a také úplného nováčka Darryna Bindera z Jihoafrické republiky, se prezentoval 24. ledna v italské Veroně.

Oficiální týmovou prezentaci už kromě výše zmíněných týmů mají za sebou i oba týmy KTM z královské kubatury – konkrétně tedy tým Red Bull KTM Factory Racing a Tech3 KTM Factory Racing.

V pátek 28. ledna 2022 se dle původního plánu měla konat prezentace továrního týmu Ducati, ale vzhledem k tomu, že jejich jezdec Jack Miller měl pozitivní test na Covid-19, rozhodl se tým prezentaci odložit na 7. února.

Hned několik týmů si letos připravilo svou prezentaci na první únorový týden – představí se tedy těsně před zahájením prvního letošního oficiálního testu.  Ve středu 2. února předvede svůj stroj a jezdce tým Pramac Racing. Tým Monster Energy Yamaha, za který letos pojede úřadující šampion Fabio Quartararo a Franco Morbidelli, se představí přímo z okruhu v Sepangu dne 4. února v 8:30 našeho času.

V tentýž den jako tovární Yamaha ukáže svůj nový stroj i Suzuki. Bývalý šampion Joan Mir a jeho kolega Alex Rins předvedou svou Suzuki GSX-RR také přímo z okruhu v Sepangu.

Na 8. února si svou týmovou prezentaci naplánoval tým Repsol Honda. Marc Márquez, který pokračuje v léčbě potíží s okem a jeho týmový kolega Pol Espargaro se v ten den předvedou se svou novou Hondou RC213V. O den později se pak světu představí tým LCR Honda – nejprve se se svým strojem ukáže Alex Márquez od 10:30 středoevropského času a po něm přijde na řadu Takaaki Nakagami ve 12:00 našeho času.

Dne 10. února – tedy den před testem na okruhu Mandalika – své nové stroje Aprilia předvedou Aleix Espargaro a Maverick Viňales.

Zdroj: motogp.com, foto: Press KTM

Doporučujeme

Články odjinud