MotoGP: Aleix Espargaro dnes v Barceloně slaví svou první výhru ve sprintu

MotoGP: Aleix Espargaro dnes v Barceloně slaví svou první výhru ve sprintu

Aleix Espargaro se stal šestým jezdcem, který dokázal vyhrát sprintový závod. Spolu s ním se dnes na podium podívali také Francesco Bagnaia a Maverick Viňales.

Do katalánského sprintu, který byl vypsán na dvanáct kol, vyrážel z první pozice Francesco Bagnaia. Spolu s ním z první řady startovali také Aleix Espargaro a Miguel Oliveira. Na startu stále chybí Alex Rins, který se zotavuje ze zranění nohy. Místo něj opět startuje Iker Lecuona.

Bagnaia se po startu z pole position ujal vedení. Na druhé místo se zařadil Viňales a na třetí Aleix Espargaro. Někteří jezdci museli kvůli úvodním strkanicím vyjet mimo dráhu, ale naštěstí se to obešlo bez pádů.

Na prvních třech místech se nic neměnilo ani po průjezdu cílem prvního kola. V druhém kole si pak jezdci Aprilie prohodili pozice – Aleix Espargaro se dostal na druhé místo před Viňalese. Těsně za Viňalesem pak byl Jorge Martin. První pětku uzavíral Brad Binder. Posledně jmenovaný se pak brzy posunul na čtvrté místo, protože Jorge Martin chyboval, projel se mimo dráhu a klesl mimo první pětku.

Devět kol před koncem stále pokračoval na první pozici Bagnaia. Aleix Espargaro byl těsně za ním. Třetí Viňales již měl na vedoucí dvojici mírnou ztrátu. Na zemi skončil Pol Espargaro, který ovšem nebojoval na předních pozicích. Jezdec po nehodě odešel po svých.

Sedm okruhů před šachovnicí jel Aleix Espargaro na rovince po Bagnaiově boku, ale před něj se nedostal. Zařadil se zpátky na druhé místo. Viňales zůstával třetí. První pětku doplňovali Binder a Oliveira.

V nájezdu do dalšího kola už byl Aleix Espargaro úspěšný – předjel Bagnaiu a ujal se vedení. Na dalších místech v první pětce se nic neměnilo. Nejistotu ovšem vzbuzovalo počasí. Nad okruhem byly šedé mraky a v úvodu se dokonce objevilo i několik dešťových kapek. Žádný velký déšť ovšem nakonec nedorazil.

V další fázi sprintového závodu si Aleix Espargaro budoval náskok v čele. Bagnaia na jeho tempo nebyl schopen odpovědět, naopak si spíše musel dávat pozor na Viňalese, který se mu lepil na záda. Marc Márquez, který si v úvodu dokázal polepšit o několik pozic, když se dostal na sedmé místo, nyní zase o pozice přicházel. Tři kola před koncem byl jedenáctý za svým bratrem Alexem a těsně za sebou měl Mariniho a di Giannantonia.

Do předposledního kola najel jako první Aleix Espargaro s téměř dvousekundovým náskokem na Bagnaiu. Bagnaiovi se dařilo držet za sebou Viňalese. V nájezdu do posledního kola byl Viňales hodně blízko, ale Bagnaiu nepředjel. A nakonec na něj nenašel recept ani ve zbytku kola.

Aleix Espargaro si dojel pro svou první sprintovou výhru a stal se tak šestým jezdcem, který dokázal vyhrát sprint. Bagnaia dnes dorazil do cíle jako druhý. Na podium se podíval i Maverick Viňales. První pětku zkompletovali Binder a Martin.

GP Katalánska - MotoGP, sprint

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Aleix Espargaro Aprilia 20'02,7440
2 Francesco Bagnaia Ducati 1,989
3 Maverick Viñales Aprilia 2,04
4 Brad Binder KTM 2,857
5 Jorge Martin Ducati 4,341
6 Miguel Oliveira Aprilia 4,94
7 Johann Zarco Ducati 6,746
8 Marco Bezzecchi Ducati 6,888
9 Enea Bastianini Ducati 8,068
10 Alex Marquez Ducati 10,38
11 Marc Marquez Honda 11,823
12 Luca Marini Ducati 11,9
13 Fabio Di Giannantonio Ducati 12,018
14 Raul Fernandez Aprilia 13,284
15 Franco Morbidelli Yamaha 16,207
16 Jack Miller KTM 16,404
17 Augusto Fernandez KTM 16,534
18 Fabio Quartararo Yamaha 17,147
19 Iker Lecuona Honda 18,658
20 Takaaki Nakagami Honda 19,08
21 Joan Mir Honda 19,574
Neklasifikován
  Pol Espargaro KTM  

Foto: Aprilia

Doporučujeme

Články odjinud