MotoGP: Bagnaia je novým králem Sachsenringu, Martin upadl z první pozice

MotoGP: Bagnaia je novým králem Sachsenringu, Martin upadl z první pozice

Dvě kola před koncem upadl z první pozice Jorge Martin. Pro výhru si dojel Bagnaia a převzal tak vedení v šampionátu. Na podium Bagnaiu doprovodili bratři Márquezovi.

Do německého závodu královské kubatury, který byl vypsán na 30 kol, startoval jako první Jorge Martin. Spolu s ním z první řady vyráželi také Miguel Oliveira a Raul Fernandez. Na startu chyběli zranění Alex Rins a Aleix Espargaro. Místo Rinse nastoupil Remy Gardner. Za Espargara žádný náhradník povolán nebyl. Někteří jezdci (jako například Marc Márquez nebo Maverick Viňales) do závodu vystartovali, přestože jsou potlučení.

Po startu první příčku udržel Martin. Oliveira zůstal druhý. Bagnaia se posunul na třetí příčku. Alex Márquez se dostal na čtvrté místo. Pak jej na chvíli překonal Morbidelli, ale Alex mu záhy předjetí vrátil. Raul Fernandez po startu z první řady během prvního kola klesl na sedmé místo.

Osmadvacet kol před závěrem se na první místo posunul Bagnaia, pro nějž byl dnešní závod jeho celkově 200. závodem v MS silničních motocyklů. Martin klesl na druhou příčku. Morbidelli se propracoval na třetí pozici za svého kolegu Martina. Oliveira a Alex Márquez bojovali o čtvrté místo.

Ani v královské kubatuře se pole nijak zvlášť rychle neroztrhalo. I po pěti odjetých kolech jeli jezdci relativně blízko za sebou.

V sedmém kole se do čela vrátil Martin. Mimo dráhu se vydal Viňales, který do té doby jezdil na šesté pozici. Po návratu se zařadil na osmnácté místo. Šestou pozici tím pádem převzal Marc Márquez.

Dvaadvacet okruhů před šachovnicí pokračoval na první příčce Martin. Morbidelli se posunul na druhou pozici před Bagnaiu. Těsně za Bagnaiou byli seřazení Alex Márquez a Oliveira. Rychle se jim přibližoval i Marc Márquez. Di Giannantonio zamířil do boxů a závod pro něj skončil.

Jezdcům Pramacu se dobře dařilo i v dalších kolech. Martin vedl zhruba sedm desetin před Morbidellim. Bagnaia v tuto chvíli nebyl schopen držet tempo jako dva jezdci před ním, naopak musel odrážet útoky ze strany Alexe Márqueze.

Sedmnáct kol před koncem zůstával na první pozici Martin. Morbidelli se sice dokázal Martinovi na chvíli mírně přiblížit, ale o kolo později naopak začal náhle hodně ztrácet. Bagnaia se rychle dostal před Morbidelliho a záhy se na Morbidelliho snažil zaútočit i Alex Márquez. Mladšímu z bratrů Márquezových to sice chvíli trvalo, ale nakonec se i on před Morbidelliho dostal. A ani tím Morbidelliho propad nekončil, protože rychle se za jeho záda nalepil i další Márquez, jenž o něco málo dříve předjel Oliveiru.

Morbidelli pak dokázal Marca Márqueze za sebou držet několik kol. Devět kol před koncem ovšem Morbidelli projel jednu ze zatáček dost zeširoka, čehož se Marc Márquez pokusil využít, ale došlo tam ke kontaktu. Márquez může být rád, že neskončil na zemi. Při incidentu Márquezovi prasklo plexisklo na jeho stroji a kromě toho také ztratil několik cenných desetin. Nicméně v další fázi Márquez Morbidelliho opět dohnal a šest kol před koncem jej předjel. Incident mezi Morbidellim a Marcem Márquezem byl vyšetřen, ale žádný trest nebyl udělen.

Jakmile se Marc Márquez posunul na čtvrtou příčku před Morbidelliho, začal mu ujíždět. Na prvních třech místech se pořadí zatím neměnilo. Morbidelli ovšem musel o pátou pozici bojovat s Bastianinim. Mezi italskými závodníky probíhal napínavý boj, došlo mezi nimi k několika výměnám pozic.

V předposledním kole z ničeho nic upadl z vedoucí pozice Jorge Martin. Vedení po něm převzal Bagnaia. Na druhé místo se posunul Alex Márquez a na třetí jeho bratr Marc. Nicméně ještě během předposledního kola si bratři Márquezovi prohodili pozice.

Do posledního kola najel jako první Bagnaia s více než čtyřsekundovým náskokem před bratry Márquezovými, takže už mohl jet v relativním klidu.

V posledním kole už se na prvních pozicích nic zásadního nestalo. Bagnaia si dojel pro výhru a dostal se díky tomu do vedení šampionátu. Jako druhý do cíle dorazil Marc Márquez. Třetí skončil Alex Márquez. Bratři Márquezovi si tedy splnili sen a poprvé se dostali společně na podium. První pětku doplnili Bastianini a Morbidelli. Nejlepším jezdcem na stroji japonské značky byl jedenáctý Fabio Quartararo s Yamahou, pro nějž byl dnešní závod jeho stým závodem v kategorii MotoGP.

Zarco, Bradl a Augusto Fernandez jsou vyšetřováni kvůli tlaku v pneumatikách.

Aktualizace: Zarco, Bradl i Augusto Fernandez dostali za špatný tlak v pneumatikách penalizaci 16 sekund. Zarco i Bradl byli i před penalizací mimo bodované pozice. Augusto Fernandez klesl na šestnácté místo. První bod letošní sezóny tím pádem získal Luca Marini.

GP Německa - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Francesco Bagnaia Ducati 40'40,063
2 Marc Marquez Ducati 3,804
3 Alex Marquez Ducati 4,334
4 Enea Bastianini Ducati 5,317
5 Franco Morbidelli Ducati 5,557
6 Miguel Oliveira Aprilia 10,481
7 Pedro Acosta KTM 14,746
8 Marco Bezzecchi Ducati 14,93
9 Brad Binder KTM 15,084
10 Raul Fernandez Aprilia 16,384
11 Fabio Quartararo Yamaha 17,235
12 Maverick Viñales Aprilia 18,865
13 Jack Miller KTM 25,425
14 Augusto Fernandez KTM 25,495
15 Takaaki Nakagami Honda 25,817
16 Luca Marini Honda 25,854
17 Johann Zarco Honda 25,952
18 Stefan Bradl Honda 43,047
19 Joan Mir Honda 43,145
20 Remy Gardner Yamaha 50,115
Neklasifikováni
  Jorge Martin Ducati 37'53,660
  Fabio Di Giannantonio Ducati 12'26,051

Foto: Ducati

Doporučujeme

Články odjinud