MotoGP: Cal Crutchlow chce pro příští rok tovární motocykl, jedná s Ducati.

Cal Crutchlow potvrdil, že jedná s Ducati o přestupu do jejich továrního týmu pro příští sezónu v MotoGP.
MotoGP: Cal Crutchlow chce pro příští rok tovární motocykl, jedná s Ducati.

Crutchlov má vynikající sezónu v týmu Tech 3 Yamaha, ale pro rok 2013 chce osedlat tovární motocykl. Brit pro BBC řekl: „ V tuto chvíli probíhají důležitá jednání s jiným výrobcem, protože momentálně není žádná šance, dostat se do továrního týmu Yamahy. Mohu zůstat v týmu Tech 3, ale stále jen na satelitní motorce. Myslím, že je nemožné vyhrát titul, pokud nesedláte tovární motocykl.“

Klepněte pro větší obrázek

Pro rok 2013 je potvrzeno - Jorge Lorenzo (Yamaha), Stefan Bradl (LRC Honda), Bradley Smith (Tech 3 Yamaha).

V MotoGP je šest nejlepších motorek, a to jsou tovární stroje týmů Yamaha, Ducati a Repsol Honda. Vždy budou mít dříve na svých strojích veškerá vylepšení a aktualizace, oproti ostatním týmům, kterým stroje jen pronajímají (satelitní týmy).

Crutchlow, který pravidelně v této sezóně dojíždí a boduje v první pětce, se netají svojí touhou, být součástí továrního týmu. Určitě by nejraději pro příští rok do tovární Yamahy, ale postupem času se zdá tato možnos stále méně pravděpodobná. Lorenzův týmový kolega Ben Spies o tomto víkendu potvrdil, že jedná o prodloužení současné smlouvy.

Crutchlow bude nejspíše volit mezi udržením se na satelitní Yamaze týmu Tech 3 nebo vše vsadí na Ducati. Přesun do italského továrního týmu by byl lukrativní, ale ani devítinásobnému mistru světa Valentinu Rossimu se nepodařilo, aby byl motocykl konkurenceschopný. Crutchlow je doposud po celou sezónu na satelitním stroji rychlejší než tovární Ducati.

Klepněte pro větší obrázek
Rossi se setkal během víkendu na Sachsenringu se členy skupiny Audi, která letos koupila Ducati a je přesvědčen o možném zlepšení svého týmu. Valentino k tomu řekl: „Mluvil jsem přímo se šéfem Audi. Potvrdil mně, že mají v úmyslu znovu dostat Ducati na vrchol. Je to velmi ambiciózní projekt a já jsem za to rád. Momentálně čekají na moje rozhodnutí."

Kdo dál by mohl na jaký stroj příští rok usednout? Ben Spies nejspíš zůstane u Yamahy, Dani Pedrosa a Marc Marquez budou u tovární Repsol Hondy, Cal Crutchlow, pokud bude chtít k továrnímu týmu, tak nejspíš k Ducati.

Klepněte pro větší obrázek

Dani Pedrosa, vítěz závodu v Německu, potvrdil, že je v jednání o obnovení smlouvy s týmem Repsol Honda, které nejspíše ohlásí příští týden v Mugellu. Pedrosa je připravený, že jeho týmovým kolegou bude Marc Marquez, který je ve hře o titul v Moto2. Zaplnil by tak volné místo v továrním týmu Hondy, po odchodu Caseyho Stonera do závodnického důchodu, poté co bylo zrušeno nováčkovské pravidlo.

Crutchlow by nemusel být jediný Brit sedlající motocykl značky Ducati. Scott Redding s týmem Marc VDS (Moto2) jednají o možnosti pronájmu satelitního motocyklu pro nový tým v MotoGP pro příští rok. V příštím roce by jsme tak mohli vidět v královské třídě až pět britských jezdců. Bradley Smith se připravuje na vstup do Tech 3 a tým Paul Bird Motorsport sdělil BBC, že v roce 2013 bude závodit se dvěma jezdci.


14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 30 let.