MotoGP: Casey Stoner se udržel na prvním místě i po druhém tréninku

Na domácí trati stále vede Casey Stoner. Na druhé místo se posunul jeho kolega Dani Pedrosa a třetí nejrychlejší čas zajel Jorge Lorenzo.

Během tréninku třídy MotoGP hrozil déšť. Nad okruhem se stahovaly tmavé mraky, ale déšť nakonec nedorazil.

Nejrychlejším mužem byl i ve druhém volném tréninku domácí jezdec – Casey Stoner. Oproti prvnímu tréninku se Stonerovi podařilo vylepšit čas na jedno kolo. Těsně se dostal pod hranici 1:30s. Jeho čas se zastavil na hodnotě 1:29,999s. Dani Pedrosa za svým týmovým kolegou zaostal o 0,885s. Jorge Lorenzo na třetím místě už měl ztrátu přes jednu vteřinu.

Na čtvrtou příčku se v odpoledním tréninku posunul Cal Crutchlow, kterého sužuje chřipka. Crutchlow těsně za sebou nechal svého týmového kolegu Andreu Doviziosa, který má teoretickou šanci posunout se v šampionátu na třetí místo. Za jezdce týmu Monster Yamaha Tech 3 se zařadil Alvaro Bautista.

Sedmým nejrychlejším byl Stefan Bradl. Na osmé místo se posunul Valentino Rossi, byl však prvním, kdo na nejrychlejšího jezdce ztratil přes dvě vteřiny. Devátý Nicky Hayden byl jediným jezdcem z první desítky, který ve druhém tréninku nezajel lepší čas než v prvním.

Na desátém místě dokončil nejrychlejší jezdec se strojem CRT – Randy de Puniet. Až za ním (na jedenácté pozici) skončil Hector Barbera na Ducati. Karel Abraham, taktéž na Ducati, skončil o jedno místo za Barberou.