MotoGP: Dani Pedrosa ovládl druhý volný trénink

Ve druhém volném tréninku byl nejrychlejší Dani Pedrosa. Druhou pozici obsadil domácí Ben Spies a na třetí místo se posunul Jorge Lorenzo. Karel Abraham byl dvanáctý.

I na čele druhého volného tréninku se objevil jezdec týmu Repsol Honda, tentokrát to však byl Dani Pedrosa. V dobré formě se na domácím okruhu ukazuje Ben Spies s Yamahou, který skončil druhý a překonal tak svého týmového kolegu a zároveň vedoucího muže šampionátu – Lorenza. Nutno však podotknout, že Jorge Lorenzo vzdal své poslední rychlé kolo. Tím pádem nám neumožnil zjistit, jak rychlé by toto jeho kolo mohlo být.

Oproti prvnímu tréninku si polepšil Andrea Dovizioso, když se posunul na čtvrté místo. Naopak Casey Stoner si oproti předchozímu tréninku pohoršil, klesl až na páté místo.

Šesté místo obsadil Cal Crutchlow. Za ním se seřadili Alvaro Bautista a Stefan Bradl. Top ten uzavřeli jezdci s motocyklem Ducati – Nicky Hayden a Valentino Rossi. Náš Karel Abraham byl dvanáctý, přičemž o místo výše se umístnil nejrychlejší jezdec s motocyklem CRT – Randy de Puniet.

Do bojů o zlepšování časů nezasahoval Steve Rapp, protože jeho tým byl nucen řešit potíže s motocyklem.

Do druhého tréninku nenastoupil ani Hector Barbera, který měl v předchozím tréninku těžký pád. Lékaři zjistili, že má zlomený 5., 6. a 8. obratel. Nyní je Hector v nemocnici na pozorování. Vzhledem k Barberově zdravotní nezpůsobilosti byl povolán náhradník - Toni Elias. Toni skončil sedmnáctý