MotoGP: Dani Pedrosa zajel nejlepší čas i v přerušeném tréninku

I ve druhém volném tréninku, který byl přerušen červenou vlajkou, byl nejrychlejší Dani Pedrosa. Beze změny zůstává i druhé a třetí místo. Druhý je Lorenzo a třetí Stoner.

Ve druhém volném tréninku se na prvních šesti místech objevili stejní jezdci jako v prvním tréninku, a to ve stejném pořadí. První byl opět Dani Pedrosa, tentokrát ale s časem 1:21,088s. Jorge Lorenzo na druhém místě ztratil 0,334s a třetí Casey Stoner zaostal za svým týmovým kolegou Pedrosou o 0,369s.

Na čtvrtém místě se udržel domácí Ben Spies a za ním následovaly Yamahy týmu Monster Tech 3. Andrea Dovizioso byl pátým nejrychlejším závodníkem a Cal Crutchlow zajel šestý čas, přestože během druhého tréninku absolvoval těžký pád. Naštěstí se nijak vážně nezranil.

První změnou v pořadí jezdců oproti prvnímu volnému tréninku je sedmé místo domácího Nickyho Haydena, který si tak o dvě místa polepšil. Osmé místo obsadil Stefan Bradl. Tento víkend je pro Stefana prvním závodním víkendem na okruhu Laguna Seca.

V tréninku neupadl pouze Cal Crutchlow, ale i Valentino Rossi a Alvaro Bautista. Ani jeden z jezdců nebyl zraněn, přesto však musel být trénink po Rossiho pádu přerušen, protože došlo k poškození ochranné bariéry a bylo nutné provést opravu.

Za Rossim a Bautistou, kteří doplnili top ten, se umístnil nejrychlejší motocykl CRT pilotovaný Aleixem Espargarem.

Karel Abraham zajel šestnáctý čas a na prvního Pedrosu ztratil 3,761s.