MotoGP: Do britského závodu vyrazí z pole position Márquez

První řada britského závodu bude kompletně španělská. Z pole position vyjede Marc Márquez, z druhé pozice Jorge Lorenzo a ze třetí Dani Pedrosa.

Díky času 2:00,234 se Marc Márquez letos pošesté vydá do závodu z prvního místa. První řada startovního roštu bude ve Velké Británii zcela španělská. Kromě Marca Márqueze v ní budou i Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Lorenzo ovládl dva volné tréninky (stejně jako Márquez). V kvalifikaci se však jezdec z Mallorky musel smířit s druhou pozicí. Na Márqueze ztratil 0,288 s. Pedrosa zaostal za svým týmovým kolegou o 0,482 s.

Druhou řadu otvírá Valentino Rossi, který si na tuto příčku polepšil až v samotném závěru kvalifikace. Před tím se držel až za jezdci týmu Monster Yamaha Tech 3, kteří už oba mají jisté, že v týmu zůstanou i příští rok. Úspěšnějším z jezdců satelitní Yamahy byl Pol Espargaro na páté příčce. Bradley Smith je díky šesté pozici nejúspěšnějším z domácích závodníků.

Sedmou příčku si vyjel druhý z Britů – Scott Redding. A hned za ním následoval další Brit – Cal Crutchlow. Spolu s domácími jezdci se ve třetí řadě objeví i Ital Andrea Iannone.

MotoGP: Ve čtvrtém tréninku se na první místo vrátil Márquez

Ve čtvrté řadě uvidíme dva závodníky, kteří postoupili z první kvalifikace. Jako desátý vyrazí do závodu Aleix Espargaro a jedenáctý bude startovat Yonny Hernandez. Až za nimi skončil v dnešní kvalifikaci Andrea Dovizioso.

Jezdcům Suzuki se první kvalifikace nepodařila podle jejich očekávání. Těsně před závěrem byli Espargaro i Viňales na prvních dvou místech, která znamenala postup. Oba však seděli v boxech, takže už se nezlepšili a před oba se dostal Yonny Hernandez. Aleix postoupil z druhé pozice, ale pro Mavericka, který byl viditelně zklamaný, kvalifikace skončila. Vyjede až jako třináctý.

Český závodník Karel Abraham zajel v první kvalifikaci čtrnáctý čas, čímž si vysloužil start ze čtyřiadvacátého místa.

Závod MotoGP startuje zítra ve 14:00 našeho času. Ve Velké Británii však nebudou jezdci královské kubatury závodit jako poslední. Po nich se ještě v 15:30 vydají na trať závodníci Moto3.