MotoGP: Druhý páteční trénink na Sachsenringu opanoval Márquez

Marc Márquez se v pátek odpoledne posunul na první místo. Druhou příčku obsadil Alex Rins. První trojici uzavřel Fabio Quartararo.

V druhém tréninku se na první pozici dokázal posunout Marc Márquez, kterému se na Sachsenringu vždy velmi dobře daří. Márquez je jediným jezdcem, který se dnes dokázal dostat pod hranici 1:21 na kolo. Druhý nejlepší čas zaznamenal Alex Rins. Na Márqueze ztratil 0,341 s. Na třetí místo klesl nejrychlejší muž dnešního dopoledne – Fabio Quartararo. Mladý Francouz byl po tréninku dost rozčilen, protože jej v rychlých kolech v závěru tréninku zdrželi soupeři.

Vítěz závodu v Assenu – Maverick Viňales – obsadil v pátek odpoledne čtvrté místo. Do první pětky se dostal i Pol Espargaro na KTM. Cal Crutchlow měl před závodním víkendem na Sachsenringu nehodu na kole a zranil si nohu, přesto do dnešních tréninků nastoupil a v druhém tréninku byl šestý nejrychlejší.

MotoGP: Quartararo byl nejrychlejší i v prvním německém tréninku

Jack Miller zajel sedmý čas a je tak nejlepším jezdcem Ducati v tomto tréninku. Jezdci továrního týmu – Danilo Petrucci a Andrea Dovizioso – se seřadili na osmém a devátém místě. Millerův kolega Francesco Bagnaia dnes dopoledne v první tréninku upadl a musel na podrobnější vyšetření do nemocnice, takže musel vynechat druhý trénink. Desítku dnes odpoledne uzavřel Valentino Rossi.

Naprosto všichni jezdci, kteří nastoupili do druhého tréninku, dokázali vylepšit své dopolední časy, takže prozatímní postupová desítka se shoduje s nejlepší desítkou druhého tréninku.

Karel Abraham je po prvním dni na Sachsenringu na sedmnácté pozici.

Pršet by zítra pravděpodobně nemělo, takže šance na zlepšení a příležitost k boji o přímý postup do druhé kvalifikace bude ještě zítra dopoledne.