MotoGP: Francouzskému odpoledni dominoval Lorenzo

Španěl Jorge Lorenzo je nejrychlejším mužem pátečního dne. Na dalších místech skončili Andrea Iannone a Marc Márquez.

V pátek odpoledne se do čela výsledkové listiny posunul Jorge Lorenzo s časem 1:32,830. Závodník z Mallorky tak byl jediným jezdcem, který se dostal pro hranici 1:33 na kolo. Druhé místo obsadil Andrea Iannone s časem 1:33,169. První trojici (stejně jako ráno) uzavřel Marc Márquez, který na Lorenza ztratil 0,483.

Přes půl vteřiny již zaostal čtvrtý nejrychlejší jezdec dnešního odpoledne – Pol Espargaro. První pětku doplnil Andrea Dovizoso. Za Italem se v těsném sledu seřadili dva Španělé s motocyklem Suzuki: Maverick Viňales na šesté příčce a Polův starší bratr Aleix na místě sedmém.

Až na osmé místo klesl Dani Pedrosa, který ovládl první volný trénink. Za Pedrosou skončil Hector Barbera. Desítku uzavřel Valentino Rossi. Ital na svého týmového kolegu ztrácí přes vteřinu. Rossi je zároveň posledním jezdcem, který se dostal pod hranici 1:34 na kolo.

Všichni jezdci bez výjimky zajeli svá nejrychlejší kola až odpoledne. Valentino Rossi je tak zatím posledním, kdo přímo postupuje do druhé kvalifikace. Na další zlepšování by však ještě jezdci měli mít k dispozici zítřejší trénink, ale vzhledem k tomu, že v Le Mans je vždy velmi nevyzpytatelné počasí, tak člověk nikdy neví. Aktuálně je na okruhu v Le Mans slunečno, ale to se může během víkendu změnit. V minulosti již mnohokrát závodníky v Le Mans potrápily rozmary počasí.