MotoGP: I v deštivém tréninku zůstal na čele Dani Pedrosa

Druhý volný trénink na Sachsenringu zasáhl déšť. S podmínkami na trati si nejlépe poradil Pedrosa. Druhý nejrychlejší byl domácí jezdec Bradl a třetí byl Lorenzo.

Druhý volný trénink třídy MotoGP byl do značné míry ovlivněn proměnlivým počasím, větrem a deštěm. Silný déšť na začátku tréninku vedl ke krátkému přerušení. Později jezdci vyrazili na pneumatikách do mokrého počasí. Deset minut před koncem se opět objevily černé mraky, ale déšť nakonec nepřišel. Podmínky na trati se naopak nadále zlepšovaly.

S rozmary počasí se nakonec nejlépe vypořádal Dani Pedrosa, který zde ve dvou předchozích sezónách vyhrál. K radosti domácích fanoušků se na druhé místo posunul Stefan Bradl. Na Pedrosu ztratil pouhých sedm setin sekundy.

Jorge Lorenzo zůstal na třetím místě i v druhém měřeném tréninku. Na čtvrté místo klesl Casey Stoner, který byl dopoledne druhým nejrychlejším.

Na mokré trati si velmi polepšil Valentino Rossi. Jezde Ducati zajel pátý nejrychlejší čas. Těsně ho následoval jeho týmový kolega – Nicky Hayden. Za jezdci Ducati se seřadili závodníci z týmu Monster Yamaha Tech 3 – Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso. Zatím příliš nezazářil Lorenzův kolega Ben Spies, který byl nyní devátý.

Ani na mokru se nezlepšil náhradník za Karla Abrahama - Franco Battaini. Zajel až devatenáctý nejrychlejší čas a na Pedrosu ztrácí 3,791s.

Nejlepším jezdcem s motocyklem CRT byl tentokrát James Ellison na dvanáctém místě.

Ve druhém tréninku neupadl žádný z jezdců, přestože se přes trať přehnal přívalový liják. Do tréninku nastoupil i Mattia Pasini, který se stihnul vrátit z nemocnice, kde byl na vyšetření po kuriózní ranní nehodě.