MotoGP: Karel Abraham na první pozici ve druhém tréninku

Ve druhém volném tréninku třídy MotoGP zajel nejrychlejší čas náš Karel Abraham. Za Karlem skončili Ellison a Pirro. Měřené kolo zajelo pouze jedenáct jezdců.

V Misanu panuje proměnlivé počasí. Během dnešního dne nad okruhem několikrát pršelo. A ani při druhém volném tréninku třídy MotoGP se počasí neumoudřilo. Trať většinou nebyla ani zcela suchá ani zcela mokrá. Kvůli rozmarům počasí se mnozí jezdci rozhodli na trať nevyjíždět. Nakonec se na dráze ukázalo třináct jezdců, přičemž Valentino Rossi a Andrea Dovizioso zajeli pouze jedno neměřené kolo.

Randy de Puniet, Mattia Pasini a Alvaro Bautista zajeli i měřená kola, ale jejich ztráta na prvního byla větší než osm vteřin.

Čas Karla Abrahama – 1:42,030s stačil na první místo v druhém volném tréninku. V prvním tréninku byl Karel mezi jezdci, kteří své měřené kolo nezajeli.

Druhým nejrychlejším mužem dnešního odpoledne se stal James Ellison. Třetí skončil Michele Pirro. Kolumbijec Yonny Hernandez sice v tréninku upadl, přesto stačil zajet čtvrtý nejrychlejší čas. Pátý skončil debutant v třídě MotoGP – Jonathan Rea, který zaskakuje za zraněného Stonera. Vítěz prvního volného tréninku, Danilo Petrucci, se tentokrát musel spokojit se šestým místem.

Druhý z debutantů ve třídě MotoGP, David Salom, obsadil sedmou pozici. Ben Spies si v tréninku moc nezajezdil a jeho čas 1:46,471s znamená osmé místo pro Bena.