MotoGP: Komplikovaný argentinský závod nakonec opanoval Crutchlow

Závod královské kubatury musel být z bezpečnostních důvodů odložen. Zhruba půl hodiny před závodem začalo pršet, ale dráha rychle osychala. Odstartovalo se později. Z výhry se nakonec raduje Cal Crutchlow. Na podium vystoupili i Johann Zarco a Alex Rins.

Před závodem královské kubatury v Argentině začalo pršet, závod byl tedy vyhlášen jako mokrý. Těsně před startem všichni jezdci odjeli z roštu, zůstal jen Jack Miller, který si pro start dnešního závodu zajistil první pole position v kariéře jezdce MotoGP.

Závod měl mít původně 25 kol, ale kvůli odložení byl nakonec zkrácen. Boxová ulička byla otevřena ve 20:15 našeho času.

Jezdci totiž měli původně na startu mokré pneumatiky, ale dráha rychle osychala, takže si museli jet do boxů pro gumy do sucha. Tím vzniklo zdržení. Pouze Miller měl suché pneumatiky už na startu, proto na startu zůstal pouze Miller, což pro něj nakonec byla velká výhoda, protože ředitelství závodu situaci vyřešilo tak, že za Millerem zůstaly čtyři řady volné a pak se zařadil zbytek pole. Po startu se tedy vedení pochopitelně ujal Miller.

Na startu měl Márquez problémy s motocyklem, nechtěl se mu rozjet, ale nakonec se podařilo. Postupem času se dokonce Márquez dostal do vedení.

Dani Pedrosa upadl po kontaktu se Zarcem. Dostal se totiž na špinavou část dráhy a následoval highsider.

MotoGP: Argentinskou bitvu o pole position vyhrál Miller

Márquez dostal penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou. Tento trest byl důsledkem událostí na startu. Márquez se tedy hodně propadl a následně se snažil prodírat vpřed. Hodně ostře se dostal před Aleixe Espargara, za což byl potrestán poklesem o jedno místo.

Devět kol před koncem bylo pořadí v první pětici: Rins, Miller, Zarco, Crutchlow a Viňales. Rins pak chyboval a o několik pozic přišel. O dvě kola později udělal chybu Miller a klesl na čtvrté místo. Márquez se dále prodíral vpřed a začínal dotahovat Rossiho. Později se pokusil o předjetí, ale při tom do Rossiho vrazil, následkem čehož Rossi vyjel mimo dráhu a upadl. Vedení závodu následně oznámilo, že je incident vyšetřován. Márquez se pak chtěl jít po závodě Rossimu do boxu omluvit, ale ten s ním nechtěl mluvit.

Po dojetí závodu bylo oznámeno, že Márquez dostal za incident s Rossim penalizaci 30 sekund, čímž klesl mimo bodované pozice – na osmnácté místo.

Pro výhru si nakonec dojel Cal Crutchlow. Johann Zarco dokončil na druhém místě a na podium se dostal i Alex Rins. Miller po startu z pole position vybojoval bramborovou medaili. První pětku uzavřel Viňales. Dovi je šestý. Sedmé místo získal Rabat. Dále se umístili Iannone, Syahrin a Petrucci.

Karel Abraham v Argentině nebodoval - skončil dvacátý.

Další závod se jede za dva týdny v texaském Austinu.