MotoGP Laguna Seca. Věděli jste, že ...?

Je to poprvé, co bylo vidět, že Rossi dostal z "vývrtky" téměř strach? Dovizioso zapomněl na "starou" 800? Ducati přemýšlí o tom, že bude mít "Junior Team"? Spies popírá, že se v Itálii dohodl s BMW?
MotoGP Laguna Seca. Věděli jste, že ...?

Edwardsova show

Během čtvrteční prezentace na tiskové konferenci, byl nejvíce vidět Colin Edwards. Nejprve přerušil moderátora, Nicka Harrise, se slovy: "Omluvte mě na chvíli." Vstal, odešel z konferenční místnosti a o minutu později se vrátil se svým synem v náručí. Poté pronesl bez dalšího upřesnění: "CRT je dobrý nápad, ale motorka je ..... (nepublikovatelné), tak pomalá, že trávím víc času ohlížením, než abych se díval dopředu." Takže, než začali na otázky novinářů odpovídat Lorenzo, Stoner a Rossi, zavolal svého syna, nechal se s ním vyfotit a následoval potlesk!

Klepněte pro větší obrázek

Mýtus vývrtky

Laguna Seca je krásná a fascinující trať, nejvíce ji proslavila slavná "vývrtka". Jeden bod, který přináší hrůzu, a to natolik, že Valentino Rossi připustil, že: "Poprvé jsem ji viděl v roce 2005, skoro jsem dostal strach. Z televizních záběrů je nemožné pochopit, co závodníka čeká na začátku, a co v další zatáčce. Je obtížné se tu vypořádat s motocyklem MotoGP, ale také velmi vzrušující. Tři italští piloti tu měli debut – Pirro, Petrucci a Pasini. Loris Capirossi jim pak vysvětloval, jak se s ní vypořádat.

Dovizioso: Jaký je rozdíl mezi 800 a 1000?

Odešel z Hondy k Yamaze. Andrea Dovizioso říká, že úplně zapomněl na “starou“ 800. „Na každé trati zapomínám na to, jak se na ní jede s 1000 na rozdíl od 800. Je to těžké srovnávat, protože motorka, na které letos jezdím, je hodně odlišná od minulého roku.“

Juniorský team Ducati

Čekáme na oficiální oznámení Valentina Rossiho o jeho budoucnosti, mezitím Ducati plánuje svoji vlastní. Potvrdili Nicka Haydena pro další rok s opcí na rok 2014. Dále se plánuje pro rok 2013 postavit vlastní juniorský tým s jedním nebo dvěma jezdci. Fungovat by měl jako u konkurence Monster Tech3 nebo LRC Honda a San Carlo Honda Gresini. Tři kandidáti budou Ducati testovat tento týden v Mugellu. Jsou jimi Petrucci, Iannone a Redding.

 Klepněte pro větší obrázek

Spies popírá dohodu

Zatímco BMW přišlo s informací, že se dohodli s Benem Spiesem, sám jezdec to popřel. „Dosud jsem neudělal žádné konečné rozhodnutí. Mám několik nabídek a musím je pečlivě vyhodnotit.“ Spiese kontaktovala také Suzuki, kde mu nabídli „přechod“ do SBK s tím, že v roce 2014 se vrátí společně do MotoGP, což má japonská značka v úmyslu.


Změny v SBK

FIM (Mezinárodní motocyklová federace) Dorna a Bridgpoint (společnost, která stojí v čele Dorna a Infront, organizátor SBK) pokračovali v diskuzi o budoucnosti motocyklů. Na řadu přišla citlivá témata a také peníze. Je prakticky jisté, že od roku 2014 nastanou změny jak v MotoGP, tak v WSBK. MotoGP představí mnoho technických novinek, včetně jednotné ECU (řídící jednotka). SBK budou směřovat také k této normě. Stručně řečeno, bude to druh Superstock, určený k zániku.

Smith v MotoGP

Jak je známo, Bradley Smith, je smluvně svázán s Herve Poncharalem. Má smlouvu zaručující mu místo v MotoGP v roce 2013. Smlouva, která je opravdu problematická, vzhledem k výsledkům, které Brit dosahuje v Moto2. Přesto Poncharal potvrdil Smitha pro příští rok v MotoGP.

Ta krásná motorka z Jordánu

Michael Jordan, jeden z největších basketbalových hráčů všech dob, je velký nadšenec a majitel motocyklu, který závodí v AMA. V letošním roce tým sponzoruje armáda (Národní garda), Grafické zpracování motocyklu se opravdu vyvedlo. Na foto motocklů se lze podívat na oficiálních stránkách Team Jordan Motorsport - http://www.23race.com

Klepněte pro větší obrázek


Srovnání CRT - SBK

V Laguna Seca se jezdí i AMA Superbike Championship, což nám umožňuje zajímavé srovnání s CRT v kvalifikaci. Randy De Puniet byl jedenáctý časem 1:22:886, pole v AMA šampionátu zajel Josh Hayes (Yamaha R1) s časem 1:24:446. Tento čas by mu stačil ke kvalifikaci v MotoGP na 20. místě. Steve Rapp, který jezdil v USA s motocyklem CRT, postaveným kolem motoru Kawasaki, zajel 1:26:887, což je o desetiny pomalejší, než když tu jel kvalifikaci AMA se svojí Kawasaki ZX-10.

Laguna Seca - zvláštní atmosféra

Atmosféra v Laguna Seca je jedinečná a velmi zvláštní, pro krásu místa, půvab dráhy a laskavost všech přítomných na okruhu. Jsme fascinováni i piloty. "Zdejší fanoušci - vysvětluje Andrea Dovizioso - jsou velmi odlišní od těch v Evropě. Tam je velký respekt z jezdce, už jen za to, že je jezdcem MotoGP. Když chce požádat o autogram, vždy je to s velkým respektem.“

Klepněte pro větší obrázek
Schwantz vs. Stoner

V rozhovoru, který publikoval španělský deník "AS", komentoval Kevin Schwantz odchod Caseyho Stonera. "Když se člověk rozhodne odejít do důchodu a rozhodne se to všechno, není nutno žádné omluvy za své volby." Pak ještě dodal směrem k Rossimu. "Pro mě je to osmý div světa, stále má velký potenciál."


Já jsem ti to říkal

Jorge Lorenzo, po pátečním tréninku: "Já a Pedrosa jsme v lepší formě, ale jaká bude neděle, co Stoner……to je co nás zajímá."

zdroj: moto.it


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.