MotoGP: Marc Márquez oslavil svůj stý start vítězstvím

Ve své sté velké ceně si dojel pro vítězství Marc Márquez. Na podium se s ním vydali i Valentino Rossi a Dani Pedrosa.

Do dnešního španělského závodu vyrážel z pole position Marc Márquez, byl to už jeho čtvrtý start z pole position v letošní sezóně. Do závodu nenastoupil Danilo Petrucci kvůli zlomenině levého zápěstí.

Výsledky

MotoGP: Už čtvrtý letošní start z pole position čeká na Márqueze

Po startu se vedení ujal Marc Márquez. Lorenzo tentokrát neodstartoval tak rychle jako obyčejně, protože se při startu jeho motocykl trochu nadzvedl. V následujících zatáčkách se však probojoval vpřed. Ještě během prvního kola převzal vedení Rossi, ale o několik zatáček později si místa ještě prohodili a pak opět. Málem se před Márqueze dostal i Jorge Lorenzo, ale Márquez se nenechal. Po několika okamžicích se Márquez vrátil na první místo před Rossiho. Lorenzo projel jednu ze zatáček poměrně zeširoka, čímž ztratil kontakt s prvními dvěma závodníky. Ztrátu pak musel dohánět.

Brzy po startu závodu skončil na zemi Karel Abraham. Naštěstí se Karel vrátil do závodu. Po Karlovi upadl i Michele Pirro, který startoval na divokou kartu. Pro Pirra závod skončil. Márquez si mezitím vybudoval menší náskok před Rossim.

O dvaadvacet kol dříve (než bylo plánováno) skončil závod pro zraněného Cala Crutchlowa. Zradil ho jeho motocykl. Následně upadl Andrea Iannone, jemuž se ještě podařilo stroj rozjet, takže mohl pokračovat v závodě.

Sedmnáct okruhů před šachovnicovou vlajkou už měl Márquez na Rossiho náskok přes tři vteřiny. Rossi, Lorenzo a Pedrosa tou dobou kroužili relativně těsně za sebou. O kolo později bohužel Karel Abraham zajel do boxů a závod tím pro něj skončil.

I v polovině závodu zůstávalo pořadí na prvních místech stejné, jen první Márquez postupně navyšoval náskok a Pedrosa jezdil těsně za Lorenzem. Sedm kol před cílem došlo k útoku, který byl ze strany Pedrosy úspěšný. Dani se posunul na třetí příčku a Lorenzo klesl na čtvrtou. Pedrosa si začal budovat náskok na Lorenza a zároveň se přibližoval Rossimu. Výraznější souboje se v konci závodu odehrávaly na nižších pozicích. O pátou příčku se prali Dovizioso, Aleix Espargaro a Bautista. Espargaro se dostal do potíží a propadl se až za Doviho a Bautistu.

Výsledky

MotoGP: Marquez přetavil pole position ve vítězství

V samotném závěru sice Márquez ztratil část svého náskoku, ale nakonec si Márquez dojel pro vítězství. Druhý dorazil do cíle Valentino Rossi. S nepatrnou ztrátou skončil třetí Dani Pedrosa. Jorge Lorenzo oslavil sedmadvacáté narozeniny s bramborovou medailí.

Jako pátý proťal cílovou čáru Andrea Dovizioso. Za ním dorazili Bautista a Aleix Espargaro. Za Aleixem dojeli jezdci týmu Monster Yamaha Tech 3 – Smith a Pol Espargaro. Desítku uzavřel Bradl.

Karel Abraham odjíždí z Jerezu bez bodu.

Další závody se pojedou za dva týdny ve Francii.

17:46 | Baldassarriho fotka z nemocnice: odkaz
16:55 | Nezapomeňte na netradiční časový harmonogram závodů v Assenu. Moto3 začíná v 11:00, MotoGP ve 13:00 a Moto2 ve 14:30.
16:13 | Baldassari jede do nemocnice na CT vyšetření. Jeho stav je stabilní.
15:54 | Divoký pád měl v dnešní kvalifikaci i Bagnaia, ten odešel po svých. odkaz
15:52 | Kvalifikace Moto2 již pokračuje.