MotoGP: Marc Márquez se udržel ve vedení i po druhém tréninku

Jezdci Repsolu ovládli druhý trénink královské kubatury. Tím rychlejším z nich byl Marc Márquez. Dani Pedrosa byl druhý. Za ním skončil Stefan Bradl.

S dalšími a dalšími odjetými koly na novém okruhu jezdci zrychlují. Například Marc Márquez, který ovládl oba dosud odjeté tréninky v Austinu, se nyní oproti prvnímu tréninku zlepšil o 3,725s. Dani Pedrosa, který stejně jako Márquez sedlá motocykl týmu Repsol Honda, se ve druhém tréninku posunul na druhou pozici. Polepšil si i Stefan Bradl – skončil třetí.

Jorge Lorenzo si naopak pohoršil, klesl z druhého místa na čtvrté. Hned za Lorenzem skončil jeho týmový kolega Valentino Rossi.  Šesté místo vybojoval Cal Crutchlow. Za Brita se zařadil jeho bývalý kolega – Andrea Dovizioso, který nyní jezdí na motocyklu značky Ducati.

Alvaro Bautista získal osmé místo. Desítku uzavřeli dva Američané – Nicky Hayden a Ben Spies.

Pozici nejrychlejšího „céertéčkaře“ převzal Aleix Espargaro na jedenáctém místě.

Espargarův kolega Randy de Puniet upadl, ale naštěstí odešel po svých.

Tím rychlejším z našich zůstává Karel Abraham. Karel se posunul na šestnácté místo a svůj čas z prvního tréninku nyní vylepšil o více než 4,4 s. Lukáš Pešek je 21. a svůj čas zlepšil téměř o 6 a půl vteřiny.

Jediným jezdcem, který zatím ještě nesplnil limit 107 % nejrychlejšího jezdce je Mike Barnes startující na divokou kartu.