MotoGP: Marc Márquez uzavřel testy v Sepangu nejlepším časem

Ani ve třetím testovacím dni v Malajsii nepustil Marc Márquez nikoho před sebe. Druhý skončil Valentino Rossi, třetí byl Jorge Lorenzo.

Úřadující šampion Marc Márquez se po všechny tři testovací dny na okruhu Sepang udržel na prvním místě a den ode dne zajížděl stále rychlejší časy. Dnes dopoledne se mu podařilo překonat předloňský čas Caseyho Stonera, když zajel kolo za 1:59,533s. (Stonerův rekord měl hodnotu 1:59,607s.)

Druhým nejrychlejším jezdcem byl (stejně jako předevčírem) Valentino Rossi. Za Rossim se umístnil jeho týmový kolega Jorge Lorenzo. Čtvrtým nejúspěšnějším závodníkem a zároveň posledním, kdo se dostal pod hranici dvou minut na kolo, byl Aleix Espargaro. První pětici uzavřel Stefan Bradl, který dnes upadl na místě, kde si loni zlomil kotník. Tentokrát naštěstí odešel nezraněn.

Dani Pedrosa si oproti dvěma předchozím testovacím dnům pohoršil na šestou příčku. Za Pedrosou skončil Ital Andrea Dovizioso, za ním následoval mladší z bratrů Espargarových – Pol. Do elitní desítky se vešli i Andrea Iannone a Alvaro Bautista.

Nejpilnějšími jezdci na trati byli Michele Pirro a Randy de Puniet – oba zajeli 67 kol. Nejméně kol odkroužili Karel Abraham a Nobuatsu Aoki (12 kol). Dva posledně jmenovaní jezdci se umístili až na konci výsledkové listiny – Aoki byl 26. a Abraham 27.

V následujících dvou týdnech se na testy vydají jezdci slabších kubatur. MotoGP se do Malajsie vrátí až v posledních únorových dnech.

27 ABRAHAM, Karel Cardion AB Motoracing 2:05.974 6.441
17. října | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.