MotoGP: Márquez uzavřel páteční tréninky na prvním místě

V druhém pátečním tréninku zaznamenali nejlepší časy Marc Márquez, Cal Crutchlow a Andrea Iannone, který v tréninku upadl.

Jezdci MotoGP mají za sebou tři tréninky, což znamená, že už je rozhodnuto o deseti jezdcích, kteří přímo postupují do druhé části kvalifikace. Čtrnáct nejrychlejších jezdců kombinovaného pořadí zaznamenalo svůj nejlepší čas ve třetím tréninku. Do druhé kvalifikace tedy postupuje deset nejúspěšnějších z právě skončeného tréninku. Pouze pět závodníků se ve třetím tréninku nezlepšilo. Patnáctý di Meglio, šestnáctý Bradley Smith, třiadvacátý Loris Baz a pětadvacátý Marco Melandri mají nejrychlejší časy z druhého tréninku. Dvaadvacátý Alex de Angelis zajel svůj nejlepší čas už včera.

Marc Márquez zůstal nesesazen z prvního místa i po třetím tréninku, přičemž lehce vylepšil svůj čas z druhého tréninku (a to o šest tisícin). Mladý Španěl se dostal na hodnotu 1:54,822. Na druhé místo se posunul Cal Crutchlow. Andrea Iannone v tréninku upadl, přesto se dokázal zařadit na třetí místo.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Márquez dominoval i druhému tréninku

Aleix Espargaro s novou Suzuki skončil čtvrtý. Dani Pedrosa přišel o druhé místo, které držel po dva předchozí tréninky. Nyní uzavírá první pětku. Andrea Dovizioso si zajistil šesté místo. Následoval Yonny Hernandez.

V první desítce jsou i dva jezdci Yamahy. I tentokrát byl tím rychlejším z nich Jorge Lorenzo. Za devátým Rossim se umístil Pol Espargaro.

Nejlepším z nováčků je opět Maverick Viňales se Suzuki na třinácté příčce.

Karel Abraham klesl na dvacáté místo a toto pořadí mu patří i v kombinovaných výsledcích všech tří tréninků.

Kromě Iannoneho skončili na zemi i Loris Baz a Alex de Angelis. Druhé seznámení s kačírkem dnes zažil Marco Melandri. Loris Baz navštívil zdravotní středisko kvůli podezření na zlomeninu prstu.

První kvalifikace MotoGP startuje zítra v 18:35 a druhá následuje v 19:00.