MotoGP: Márquez zůstává králem Sachsenringu, připsal si další výhru

Marc Márquez zůstává neporažen na Sachsenringu. Vybojoval už deváté vítězství v řadě na tomto okruhu. Na podium vystoupili i Rossi a Viňales.
MotoGP: Márquez zůstává králem Sachsenringu, připsal si další výhru

Do německého závodu královské kubatury se jako první vydával Marc Márquez, pro nějž to byl už devátý start v řadě za sebou na tomto okruhu.

Penalizaci v podobě odsunu o šest míst na startovním roštu dostal Aleix Espargaro. Tento jezdec ovšem měl ve warm upu dost nepříjemný pád a kvůli poranění hrudníku nakonec do závodu nenastoupil vůbec.

Závod musel vynechat i Mika Kallio, který měl těžký pád už v pátek a poranil si koleno. Nastoupit nakonec nemohl ani Franco Morbidelli, který si v Assenu zlomil ruku a ještě není v pořádku. Místo Morbidelliho jede Stefan Bradl.

Po startu třicetikolového závodu se vedení ujal Lorenzo. Na druhé místo se zařadil Petrucci. Márquez po startu z pole position klesl na třetí místo.

Po průjezdu cílem prvního kola zůstávalo pořadí na prvních třech místech stejné. V elitní pětce byli dále i oba jezdci tovární Yamahy – Rossi čtvrtý a Viňales pátý.

Štěstí dnes v Německu neměl ani jeden z bratrů Espargarových. Aleix do závodu nenastoupil kvůli zranění a Pol upadl hned v prvním kole spolu s Rinsem. Mimo trať se s nimi dostal i Miller.

Lorenzo pokračoval ve vedení i třiadvacet kol před závěrem. Márquez byl druhý a Petrucci třetí. V první pětce byli nyní i Rossi a Crutchlow. V dalším okruhu se Rossi dostal na provizorní podium, když předjel Petrucciho.

Dvacet kol před závěrem skončil na zemi Cal Crutchlow. Jezdec je naštěstí v pořádku, ale nespokojen.

Lorenzo nepouštěl první místo ani devatenáct kol před závěrem. Márquez byl ovšem těsně za ním a rozhodně měl zájem přidat další vítězství na Sachsenringu, kde vítězí bez přerušení od roku 2010.

MotoGP: Márquez prodloužil svou sérii německých kvalifikačních výher

MotoGP: Márquez prodloužil svou sérii německých kvalifikačních výher

O kolo později se již Márquezovi podařilo před Lorenza dostat. Pořadí na prvních pěti místech tak nyní bylo: Márquez, Lorenzo, Rossi, Dovi a Bautista. Rossi ovšem vypadal, že by se rád dostal před Lorenza na druhé místo.

Patnáct kol před koncem se Rossi dostal na druhé místo před Lorenza, který v té chvíli chyboval. Márquez již měl v čele náskok přes vteřinu. Lorenzo se s pozicí za Rossim nechtěl snadno smířit, takže se brzy pokusil na Rossiho zaútočit, ale rychle se zase musel vrátit za něj. Tím ovšem boj nekončil. Lorenzo se pokusil znovu, ale neuspěl. Pak ovšem Rossi zrychlil a dokonce se začal přibližovat vedoucímu Márquezovi.

Márquez na Rossiho tlak zareagoval zrychlením a svůj náskok opět navýšil.

Devět kol před koncem se na páté místo před Doviho dostal Bautista. Provizorní podium drželi Márquez, Rossi a Lorenzo. Čtvrtý byl Petrucci. Doviho propad pak ještě pokračoval. Viňales jej odsunul na sedmé místo.

Potíž měl i Doviho kolega Lorenzo, před nějž se šest kol před cílem málem dostal Petrucci. Ital se rozhodně nechtěl vzdát a na jezdce z Mallorky útočil nadále, až se před něj nakonec dostal a odsunul tak Lorenza mimo provizorní podium. O něco později klesl Lorenzo i za Viňalese na páté místo. Poté začal Lorenza ohrožovat i Bautista.

Márquez pokračoval ve vedení i čtyři kola před cílem a nebyl v bezprostředním ohrožení ze strany soupeřů. Bautista to dále zkoušel na Lorenza. Tři kola před cílem byl Lorenzo široký, čehož Bautista využil a dostal se do první pětky. Viňales útočil na Petrucciho a chtěl se dostat na třetí místo. Nebylo to ovšem jednoduché, ale nakonec se Viňalesovi podařilo Petrucciho odsunout z provizorního podia.

Do posledního kola najel jako první Márquez. Soupeři byli relativně daleko, takže z jejich strany Márquezovi útok nehrozil. Márquez potvrdil svou roli krále Sachsenringu a připsal si další vítězství na tomto okruhu. Na podium jej doprovodili Rossi a Viňales.

Petrucci se musel smířit s bramborovou medailí. Alvaro Bautista uzavřel první pětku. Lorenzo klesl z vedení až na konečné šesté místo. O místo za ním skončil Dovi. Dani Pedrosa, který letos ukončí svou kariéru v MotoGP, dojel osmý. Do desítky se vešli i Zarco a Smith. Abraham nebodoval.

Nyní jezdce čeká letní přestávka, která letos nebude tak dlouhá jako loni. Budou to jen necelé tři týdny oproti loňským skoro pěti týdnům. Česká Grand Prix je na programu už 3. až 5. srpna.

GP Německa - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Marc MARQUEZ Honda 160,8 41'05,019
2 Valentino ROSSI Yamaha 160,6 2,196
3 Maverick VINALES Yamaha 160,6 2,776
4 Danilo PETRUCCI Ducati 160,6 3,376
5 Alvaro BAUTISTA Ducati 160,5 5,183
6 Jorge LORENZO Ducati 160,4 5,78
7 Andrea DOVIZIOSO Ducati 160,3 7,941
8 Dani PEDROSA Honda 160 12,711
9 Johann ZARCO Yamaha 159,9 14,428
10 Bradley SMITH KTM 159,4 21,474
11 Hafizh SYAHRIN Yamaha 159,1 25,809
12 Andrea IANNONE Suzuki 159,1 25,963
13 Tito RABAT Ducati 158,9 29,04
14 Jack MILLER Ducati 158,9 29,325
15 Scott REDDING Aprilia 158,6 34,123
16 Stefan BRADL Honda 158,3 38,207
17 Thomas LUTHI Honda 157,6 49,369
18 Karel ABRAHAM Ducati 156,9 +1'01,022
19 Xavier SIMEON Ducati 155,9 +1'16,692
Neklasifikováni    
  Cal CRUTCHLOW Honda 160,4 21 kol
  Takaaki NAKAGAMI Honda 158,5 26 kol
  Alex RINS Suzuki   0 kol
  Pol ESPARGARO KTM   0 kol

Foto: Repsol

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz