MotoGP: Márquezova série skončila - v Brně vítězí Pedrosa

V Brně se Márquezovi nepodařilo rozšířit sbírku vítězství. Poprvé v sezóně vítězí Pedrosa. Na stupně vítězů vystoupili i Lorenzo a Rossi.

Brněnský závod královské kubatury byl vypsán na dvaadvacet kol. Už podeváté letos startoval z pole position Marc Márquez. Po startu se Márquez propadl o několik pozic. Vedení se ujal Andrea Iannone. Za něj se zařadil jeho jmenovec Andrea Dovizioso.

Po prvním kole se na prvních pěti místech sjeli Iannone, Dovizioso, Lorenzo, Pedrosa a Márquez. Ducati si ovšem první příčku dlouho neužila. Přes Doviho i Iannoneho se v druhém kole prohnal Lorenzo a pokles Ducati nekončil. Před Doviho se dostal i Pedrosa, později i Rossi a Marquez. Pedrosa poskočil na druhou příčku před Iannoneho.

MotoGP: Z pole position v Brně vyrazí Marc Márquez

Jak už začíná být tradicí, Márquez neměl ideální start, ale postupem času začínal získávat zpět ztracené pozice. Osmnáct kol před cílem byl třetí.

Původně se zdálo, že si Lorenzo ve vedení buduje náskok, ale Pedrosa byl ovšem rychlý a Lorenza dojel. Sedmnáct kol před šachovnicí se Pedrosa ujal vedení.

Ani třináct kol před cílem nedošlo na prvních třech pozicích ke změnám. Pedrosa vedl, Lorenzo jezdil druhý a Márquez třetí. Oproti očekáváním se Márquezovi nedařilo dohánět Lorenza a Pedrosu, naopak se musel strachovat, aby jej nepředjel Rossi. Těsně po polovině závodu začal Rossi útočit a brzy přišel Rossiho úspěch – Márquez klesl na čtvrté místo za Rossiho, zůstal však nalepen těsně za ním. V dalších kolech ovšem začal Márquez ztrácet i na Rossiho.

Rychlé tempo v závěru závodu nabíral Jorge Lorenzo – přibližoval se vedoucímu Pedrosovi. Lorenzovo stahování ovšem nebylo tak značné, aby mohlo v závěru dojít k předjetí. Větší boj se odehrával až o páté místo mezi Iannonem a Doviziosem.

MotoGP: Deset vítězství z deseti závodů sezóny má na kontě Márquez

Dani Pedrosa si už první místo pohlídal až do cíle. Jorge Lorenzo dojel druhý. Valentino Rossi (navzdory zranění prstu ze včerejška) vybojoval třetí příčku. Vítězná série Marc Márqueze v Brně skončila. Tentokrát se Španěl ani nedostal na stupně vítězů. Vyjel si čtvrté místo stejně jako jeho bratr v Moto3, který taktéž vyrážel z pole position. V boji strojů značky Ducati byl nakonec úspěšnější Andrea Iannone. Dovi dojel šestý. Dále dojeli Bradl, Aleix Espargaro a Bradley Smith. Do elitní desítky se vešel i Bautista.

Body si z Brna odváží i Karel Abraham.

Šampionát pokračuje za dva týdny ve Velké Británii.