MotoGP: Martin potvrzuje, že králem sprintů, připsal si výhru i v Le Mans

MotoGP: Martin potvrzuje, že králem sprintů, připsal si výhru i v Le Mans

Jorge Martin si vyjel další výhru ve sprintu. Na podium jej doprovodili jeho krajané Marc Márquez a Maverick Viňales. Francesco Bagnaia odstoupil.

Francouzský sprint byl vypsán na třináct kol. Jako první se do něj pouštěl Jorge Martin. Spolu s ním z první řady startovali i Bagnaia a Viñales.

Po startu se Martinovi podařilo udržet první místo. Bagnaiovi start vůbec nevyšel, klesl až na čtrnácté místo. Naopak velmi dobře odstartoval ze třinácté pozice Marc Márquez, který se v prvních zatáčkách dokázal posunout na páté místo.

Po průjezdu cílem prvního kola vedl Martin. Druhý byl Bezzecchi, který loni v Le Mans vyhrál hlavní závod. Na třetí pozici byl v tuto chvíli Aleix Espargaro. Na čtvrtou příčku se posunul Marc Márquez. První pětku uzavíral Viñales. Následovali Jack Miller a Fabio di Giannantonio. Domácí Fabio Quartararo jezdil na osmé pozici.

Aleix Espargaro dostal trest v podobě dvojitého dlouhého kola, protože ulil start, což pro jezdce, jenž byl aktuálně třetí, byla hodně nepříjemná zpráva.

A do spokojenosti měl rozhodně dost daleko také Francesco Bagnaia. Ital bojoval mimo první desítku a navíc si ještě zajezdil mimo trať. Deset kol před koncem nakonec zajel do boxů.

Krátce po Bagnaiově odstoupení upadl Joan Mir, ale je v pořádku.

Devět kol před cílem pokračoval na první pozici Martin. Druhé místo držel Bezzecchi. Na třetí příčku se po Aleixově penalizaci posunul Marc Márquez.  

O dvě kola později se pořadí na předních třech místech neměnilo, zůstávali na nich Martin, Bezzecchi a Marc Márquez. Na zemi skončil Alex Rins, ale naštěstí je v pořádku.

Pět okruhů před závěrem stále vedl Martin, jemuž se ve sprintech tradičně daří. Druhý Bezzecchi zaostával zhruba o sekundu. Třetí Marc Márquez se Bezzecchimu postupně přibližoval, ale do těsného kontaktu se nedostali, protože Bezzecchi své snažení ukončil pádem. Marc Márquez se tím pádem posunul na druhé místo, aniž by musel na Itala zaútočit. Na třetí pozici poskočil Viňales. První pětku doplňovali Bastianini a Espargaro. Nováček Acosta jezdil na šesté pozici.

Do předposledního kola najel jako první Martin s náskokem zhruba dvou vteřin před Marcem Márquezem. Třetí Viňales byl také relativně daleko za Márquezem a ani čtvrtý Bastianini nebyl v nejtěsnějším kontaktu s Viñalesem. Acosta při snahách dohnat pátého Aleixe Espargara málem skončil na zemi, ale naštěstí se mu podařilo pád odvrátit. O šance na posun o příčku vpřed ovšem definitivně přišel.

Jorge Martin zůstává králem sprintů. V Le Mans si připsal další výhru. Marc Márquez se po startu z třináctého místa podíval na podium. Skončil druhý. Na třetí pozici se umístil další Španěl – Maverick Viñales. První pětku zkompletovali Bastianini a Aleix Espargaro. Nováček Acosta dojel do cíle jako šestý.

Hlavní závod se jede zítra ve 14:00. Otázkou ale zůstává, jak zítřejší závod ovlivní počasí, protože dle předpovědi by odpoledne mohlo pršet.

GP Francie - MotoGP, sprint

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Jorge Martin Ducati 19'49,694
2 Marc Marquez Ducati 2,28
3 Maverick Viñales Aprilia 4,174
4 Enea Bastianini Ducati 4,798
5 Aleix Espargaro Aprilia 7,698
6 Pedro Acosta KTM 9,185
7 Fabio Di Giannantonio Ducati 11,19
8 Jack Miller KTM 11,516
9 Raul Fernandez Aprilia 12,257
10 Fabio Quartararo Yamaha 12,699
11 Miguel Oliveira Aprilia 13,492
12 Franco Morbidelli Ducati 15,578
13 Johann Zarco Honda 16,439
14 Alex Marquez Ducati 16,816
15 Brad Binder KTM 16,969
16 Takaaki Nakagami Honda 19,123
17 Augusto Fernandez KTM 23,618
18 Luca Marini Honda 27,854
Neklasifikováni
  Marco Bezzecchi Ducati 13'44,523
  Alex Rins Yamaha 09'19,746
  Joan Mir Honda 07'13,463
  Francesco Bagnaia Ducati 05'18,836

 

Foto: Pramac Racing

Doporučujeme

Články odjinud