MotoGP: Martin přidal k výhře ve sprintu ještě vítězství v hlavním závodě

MotoGP: Martin přidal k výhře ve sprintu ještě vítězství v hlavním závodě

Jorge Martin ani v hlavním závodě nedal nikomu šanci a raduje se z výhry. Na podium s ním vystoupili i zranění Bezzecchi a Bagnaia. Pedrosa se opět jen těsně nevešel na podium. V čele šampionátu zůstává Bagnaia - nyní vede o 36 bodů před Martinem.

Do závodu v Misanu, který byl vypsán na 27 kol, se z prvního místa vydával Jorge Martin. Spolu s ním z první řady vyráželi i zranění Bezzecchi a Bagnaia. Bezzecchi má bolavou ruku a Bagnaiu bolí noha, kterou mu Binder minulou neděli přejel. Po včerejším sprintu Bagnaia, který obsadil třetí místo, říkal, že na hlavní závod si bude muset vzít silnější léky proti bolesti.

Na startu chyběl Enea Bastianini, jenž si před týdnem zlomil ruku a kotník. Nenastoupil ani Alex Rins. Místo Rinse měl jet Takumi Takahashi, ale ten nakonec nebyl do závodu vpuštěn, protože byl příliš pomalý, nesplnil limit 105 %. Na divokou kartu se do závodu pouštěli Dani Pedrosa, Michele Pirro a Stefan Bradl.

Někteří jezdci si pro závod v Misanu připravili speciálně vybarvenou přilbu – jedním z nich byl například Marco Bezzecchi. Týmy Gresini a Ducati Lenovo dokonce jedou v Misanu s motocykly ve speciálním designu.

Po startu se vedení ujal Martin. Na druhé místo se zařadil Bagnaia se svým speciálním žlutým strojem. Bezzecchi byl třetí. Následovali Pedrosa a Binder. Ještě během prvního kola se Bagnaia pokusil zaútočit na vedoucího Martina, ale nebyl úspěšný. V druhém kole to zkoušel znovu, ale pak na Martina trochu ztratil a naopak se mu přiblížil Bezzecchi.

Ve třetím okruhu jeli Martin, Bagnaia a Bezzecchi těsně za sebou. Na čtvrté příčce už byl Binder, který překonal Pedrosu. Binder ovšem aktuálně nebyl v nejtěsnějším kontaktu s vedoucí trojicí.

Třiadvacet kol před koncem se nic neměnilo na prvních třech pozicích. Martin vedl. Bagnaia byl druhý a Bezzecchi třetí. Binder byl zhruba 0,7 s za první trojkou. Pedrosa na páté příčce na Bindera ztrácel zhruba vteřinu.

V dalším kole spolu bojovali Bagnaia a Bezzecchi. Došlo k chvilkové výměně pozic, ale Bagnaia se dokázal vrátit na druhé místo. Aleix Espargaro, který ovládl sprint i hlavní závod minulý týden v Katalánsku, nyní bojoval až na třinácté pozici.

Dvacet okruhů před závěrem se nic neměnilo na prvních třech místech. Těsně za sebou zůstávali seřazeni Martin, Bagnaia a Bezzecchi. Binder byl sice relativně blízko této trojice, ale bohužel své snahy ukončil pádem. Naštěstí vypadal po nehodě v pořádku a dokonce se i znovu rozjel. Na čtvrté místo se tím pádem posunul Pedrosa.

O dvě kola později upadli Miller a Pirro. Mimo dráhu kvůli nim musel také di Giannantonio. Krátce po nich skončil na zemi Joan Mir, který má letos opravdu velmi nešťastnou sezónu. Naštěstí po nehodě odešel po svých. Mirův kolega Marc Márquez jezdil v této fázi závodu na šesté pozici a byl nejlepším jezdcem na japonském stroji. V první pětce byli pouze jezdci evropských značek – Ducati, KTM a Aprilia.

V polovině závodu stále na prvních třech místech pokračovali Martin, Bagnaia a Bezzecchi, přičemž rozestupy byly relativně malé. Čtvrtý Pedrosa byl se svou KTM zhruba 1,3 s za nimi. První pětku uzavíral Viňales na Aprilii.

Dvanáct kol před závěrem skončil na zemi Pol Espargaro, který ve včerejší kvalifikaci upadl hned dvakrát. I tentokrát ale naštěstí odešel po svých. Pořadí v první pětce se neměnilo.

V dalším průběhu závodu už si Martin dokázal v čele vybudovat menší náskok. Bagnaia a Bezzecchi spolu bojovali o druhé místo. Zhruba 1,2 s za bojující dvojicí jezdil Pedrosa. Devět kol před koncem se Bezzecchi dostal na druhé místo před Bagnaiu, který po včerejším sprintu říkal, že vzhledem ke svému aktuálnímu stavu, bude rád, pokud závod dokončí v první pětce.

Pět okruhů před cílem stále vedl Martin. Druhý jezdil Bezzecchi. Bagnaia držel třetí místo, ale na Bezzecchiho ztrácel a navíc se mu dost přibližoval Pedrosa. Viňales uzavíral první pětku. Oliveira, který překonal Marca Márqueze, byl nyní na šesté pozici. O dvě kola později se na Márqueze snažil útočit také Raul Fernandez a těsně za Fernandezem byl Marini.

Do posledního kola najel jako první Martin. Následoval Bezzecchi, jenž kroužil relativně osamoceně na druhé pozici. Na třetím místě to ale bylo těsné, Bagnaia jezdil jen těsně před Pedrosou.

Jorge Martin nakonec k výhře ve sprintu přidal i vítězství v hlavním závodě. Marco Bezzecchi si navzdory zranění ruky dojel pro druhé místo. Francesco Bagnaia, jenž měl minulý týden děsivou nehodu, udržel za sebou Pedrosu a raduje se z třetího místa. Dani Pedrosa se musel smířit s nepopulární „bramborovou“ medailí.

Luca Marini měl v závěru závodu hodně horkou chvilku. Málem se mu podařilo dostat se před Marca Márqueze, ale nakonec může být rád, že neupadl. Jeho stroj se jej pokusil vykopnout, poté se Marini zařadil za Raula Fernandeze.

Šampionát nadále vede Bagnaia. Martinovi se dnes podařilo jeho náskok snížit, nyní je mezi nimi rozdíl 36 bodů.

GP San Marina - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Čas/Ztráta
1 Jorge Martin Ducati 41'33,4210
2 Marco Bezzecchi Ducati 1,35
3 Francesco Bagnaia Ducati 3,812
4 Dani Pedrosa KTM 4,481
5 Maverick Viñales Aprilia 10,51
6 Miguel Oliveira Aprilia 12,274
7 Marc Marquez Honda 13,576
8 Raul Fernandez Aprilia 14,091
9 Luca Marini Ducati 14,982
10 Johann Zarco Ducati 15,484
11 Alex Marquez Ducati 15,702
12 Aleix Espargaro Aprilia 15,878
13 Fabio Quartararo Yamaha 15,898
14 Brad Binder KTM 23,778
15 Franco Morbidelli Yamaha 24,579
16 Augusto Fernandez KTM 31,23
17 Fabio Di Giannantonio Ducati 32,537
18 Stefan Bradl Honda 35,33
19 Takaaki Nakagami Honda 43,601
Neklasifikováni
  Pol Espargaro KTM 23'25,1250
  Joan Mir Honda 15'44,1830
  Michele Pirro Ducati 14'06,4340
  Jack Miller KTM 14'06,0950

Foto: Pramac Racing

Doporučujeme

Články odjinud