MotoGP: Na domácí trati zaznamenal nejlepší čas Aleix Espargaro

Aleix Espargaro zahájil tréninky královské kubatury nejrychlejším kolem. Druhý skončil Jorge Lorenzo a ze třetího místa se těší Andrea Iannone.

Díky času 1:41,672 se Aleix Espargaro dostal do čela prvního katalánského tréninku královské kubatury. Jorge Lorenzo tentokrát skončil druhý. Andrea Iannone během tréninku upadl, ale nakonec se může těšit z třetí pozice.

Valentino Rossi zaznamenal čtvrtý nejrychlejší čas a zařadil se tak za svého krajana Iannoneho. Stefan Bradl obsadil pátou příčku a za sebou nechal oba jezdce týmu Repsol Honda. Pedrosa ani Marquez nezahájili víkend na domácím okruhu na vrcholu. Pedrosa je šestý a Márquez až sedmý,přičemž Márquez na Espargara ztrácí už přes vteřinu.

Čísla před závodem v Katalánsku

Alvaro Bautista, Yonny Hernandez a Pol Espargaro doplňují první desítku.

Karel Abraham zahájil víkend čtrnáctým časem.

Nicky Hayden se vrátil po operaci ruky, vybojoval sedmnácté místo a rozhodne se, zda mu zranění dovolí pokračovat v dalším programu závodního víkendu.

19:54 | Fabio Quartararo pojede příští dva roky v týmu Speed UP. odkaz
16:09 | A pak nakonec přišlo oznámení, že Oliveira přece jen startuje z pole position. Jeho zrušený čas totiž nebyl tím nej… odkaz
16:07 | Oliveirovi nejprve odebrali nejrychlejší čas kvůli překročení limitů tratě. Přišel tak o pole position. odkaz
14:26 | Márquezův pád ze čtvrtého tréninku: odkaz